Bez niespodzianki w Piotrkowie Trybunalskim! MKS FunFloor Lublin pokonał 34:22 miejscową MKS Piotrcovię i zameldował się w półfinale ORLEN Pucharu Polski!

Przed kilkoma dniami oba zespoły zmierzyły się w ramach rundy finałowej ORLEN Superligi. Wiceliderki tabeli pokonały wtedy Piotrcovię 31:20. Dzisiejszy mecz udało się im wygrać o jeden punkt wyżej.

Mecz zaczął się od szybkiego prowadzenia 3:0 dla Lublinianek, w tym dwóch trafień Beyzy Turkoglu. Z czasem przewaga przyjezdnych wzrosła aż do dzięwięciu punktów, a trzy gole w trzy minuty zdobyła Aleksandra Tomczyk (7:16). Trener Agata Cecotka poprosiła o czas, co pomogło jej drużynie nieco zmniejszyć straty (11:15). W ostatnich sekundach MKS FunFloor zdobył jeszcze dwa trafienia, przez co pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:18.

Druga połowa toczyła się już z pełną dominacją Lublinianek, które w 40. minucie prowadziły już 24:14. Na kwadrans przed końcem podopieczne Edyty Majdzińskiej odskoczyły na dwanaście punktów (15:27). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem dla 34:22 dla zespołu z Lubelszczyzny, który tym samym zameldował się w półfinale ORLEN Pucharu Polski. Nagrodę MVP spotkania otrzymała Kinga Achruk.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS FunFloor Lublin 22:34 (12:18)

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka – Radushko 5, Szczepanek 4, Waga 4, Mielewczyk 2, Polaskova 2, Królikowska 2, Mokrzka 2, Trbovic 1. Kary: 6 min. Trener: Agata Cecotka

MKS FunFloor: Wdowiak, Gawlik – Balsam 7, Tomczyk 5, Roszak 4, Turkoglu 3, M Więckowska 3, Andruszak 2, Olek 2, Kovarova 2, Szynkaruk 2, Achruk 1, Płomińska 1, Posavec 1, Masna 1. Kary: 10 min. Trener: Edyta Majdzińska