W turnieju wezmą udział 24 drużyny, a pierwszy mecz zostanie rozegrany 28 listopada.

W czwartek, 18 kwietnia w Wiedniu odbyło się losowanie fazy grupowej. Polki trafiły do grupy C razem z Francuzkami, Hiszpankami i Portugalkami. Cała grupa swoje mecze rozegra w Szwajcarii, a dokładnie w mieście Bazylea.

Turniej EHF EURO 2024 rozpocznie się 28 listopada na terenie Austrii, Węgier oraz Szwajcarii i potrwa do 15 grudnia.

Nasze piłkarki wywalczyły awans dwoma wygranymi spotkaniami z Kosowem. Jest to szósty z rzędu, a łącznie dziewiąty awans Polek na mistrzostwa Europy.

-Nie powiedziałabym, że mamy szczęście, ale mogłyśmy trafić też dużo gorzej. Francja to zespół najwyższej klasy, który będzie największym faworytem do wygrania grupy. Portugalia to zespół, który nie jest mi zbyt dobrze znany, ale w tym starciu to my będziemy faworytkami i naszym zadaniem będzie zdobycie dwóch punktów. Na koniec Hiszpania, czyli rywal o dużej klasie, ale pokazałyśmy już na dużej imprezie mistrzowskiej, że potrafimy je pokonać i będziemy chciały to powtórzyć- mówiła po losowaniu kapitan naszej kadry Monika Kobylińska.

 

– Jak to zawsze bywa w przypadku losowań – mogło być lepiej i mogło być gorzej. Francja to wielki faworyt, z Hiszpanią udowodniliśmy już, że umiemy grać, a Portugalia to jeden z lepszych zespołów z ostatniego koszyka, choć na pewno będziemy mieli szansę na zwycięstwo. Będziemy szukać swoich okazji w każdym meczu – dodał trener Biało – Czerwonych Arne Senstad.

 

Całe losowanie można zobaczyć tutaj: