Po raz pierwszy od 9 lutego drużyna ze stolicy dopisała na swoje konto 3 ligowe punkty. Warszawiacy mimo gry w dziesiątkę zdołali utrzymać prowadzenie i pokonali rywali z Gliwic 3:1.

Inicjatywę nad spotkaniem od pierwszych minut przejęli Legioniści, jednak nie potrafili przełożyć tego na wynik. Nie stwarzali też żadnych groźniejszych sytuacji. W 17. minucie sędzia podyktował gospodarzom rzut wolny, który w fenomenalnym stylu na bramkę zamienił Josue. Strzał w samo okienko dał prowadzenie warszawskiej Legii. Zawodnicy z Gliwic cały czas mieli problemy ze stworzeniem jakiejkolwiek ofensywnej sytuacji. Warszawiacy tymczasem spokojnie rozgrywali piłkę. Kibicom nie dane więc było oglądać wielu ciekawych okazji. Zmieniło się to po nieco ponad pół godzinie rywalizacji. Piasecki udanie przelobował bramkarza rywali i na tablicy widniał już remis. Legioniści odpowiedzieli 8 minut później. Za sprawą Marca Guala ponownie objęli prowadzenie. Więcej bramek w pierwszej części spotkania już nie oglądaliśmy.

Drugą odsłonę meczu Legioniści rozpoczęli najlepiej jak mogli, bowiem już po dwóch minutach prowadzenie podwyższył ponownie Gual. Hiszpan umiejętnie wykorzystał błąd Czerwińskiego, pewnie przebrnął przez obronę rywali i po raz drugi dzisiaj pokonał bramkarza Piasta. Kilka minut później szansę na dublet miał również Piasecki, ale nie trafił w bramkę z odległości 5 metrów. Częściej przy piłce wydawali się być teraz piłkarze z Gliwic, natomiast gospodarze mieli problemy z przedostaniem się w ich pole karne. Od 64. minuty warszawiacy musieli radzić sobie w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę za brutalny faul na Mokwie otrzymał Wszołek. Goście starali się poprawić wynik, ale bezskutecznie. Bardzo blisko zmiany rezultatu byli w 80. oraz 88. minucie, ale w poprzeczkę uderzył najpierw Kostadinov, a później Felix. Doliczone przez arbitra 5 minut również nie przyniosło zmiany rezultatu.

Po tym spotkaniu Legia awansowała na 5. lokatę w ligowej tabeli, natomiast Piast zajmuje dopiero 13. pozycję z dorobkiem 28 punktów.

PKO BP Ekstraklasa, 25. kolejka: Legia Warszawa – Piast Gliwice 3:1 (18′ Josue, 41′, 47′ M. Gual – 33′ F. Piasecki)

Żółte kartki: 25′ J. Elitim, 60′ Y. Ribeiro, 74′ Josue – 16′ M. Munoz, 74′ A. Pyrka

Czerwone kartki: 64′ P. Wszołek

Legia Warszawa: Dominik Hładun – Radovan Pankov, Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro, Paweł Wszołek, Juergen Elitim, Bartosz Kapustka, Ryoya Morishita (90′ Artur Jędrzejczyk), Josué (83′ Jurgen Celhaka), Tomas Pekhart (90′ Maciej Rosołek), Marc Gual (66′ Steve Kapuadi)

Piast Gliwice: Frantisek Plach, Ariel Mosór (88′ Valerian Gvilia), Miguel Munoz (46′ Tomas Huk), Jakub Czerwiński, Michał Chrapek (67′ Miłosz Szczepański), Jorge Felix, Fabian Piasecki, Grzegorz Tomasiewicz, Tomasz Mokwa (67′ Damian Kądzior), Arkadiusz Pyrka, Tihomir Kostadinov