Lider ekstraklasy wzmacnia się przed rundą wiosenną. Nowym zawodnikiem wrocławian został wenezuelski skrzydłowy Lewuis Pena. Gracz z Ameryki Południowej podpisał z klubem z Dolnego Śląska kontrakt do końca czerwca 2025 roku.

Nowy zawodnik Śląska Wrocław ma 19-lat i stawia pierwsze kroki w poważnej piłce. Pierwszym klubem Wenezuelczyka było Zulia FC gdzie w 17 spotkaniach strzelił jednego gola. Na początku 2023 roku Pena przeniósł się do Deportivo Rayo Zuliano skrzydłowy zagrał tam w 15 spotkaniach, strzelając trzy bramki i zaliczając jedną asystę. Pena jest również zawodnikiem młodzieżówek reprezentacji Wenezueli w kadrze U20 rozegrał 8 spotkań i zdobył jedną bramkę.

Wypowiedź nowego zawodnika Śląska dla klubowych mediów:

To dla mnie ogromne wyróżnienie i radość, że zostałem zawodnikiem Śląska. Dziękuję za daną mi szansę. Spędziłem we Wrocławiu ponad tydzień, poznałem drużynę, sztab, byłem na meczu. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu oraz potencjału tego klubu. Sporo rozmawiałem, zwłaszcza z Matiasem Nahuelem i Erikiem Exposito, co też pomogło podjąć mi decyzję o dołączeniu do Śląska – cieszy się Lewuis Pena.

Prezes Śląska Wrocław o nowym nabytku:

Tak jak nie raz o tym mówiliśmy – nie chcemy osłabić drużyny i osiąść na laurach po bardzo dobrej pierwszej rundzie. Przeciwnie. Wzmacniamy zespół, Lewuis jest już trzecim zawodnikiem, po Klimali i Petrovie, który będzie mógł nas wspomóc w rundzie wiosennej. Co ważne, to młody, ale sprawdzony przez nasz sztab szkoleniowy zawodnik, a skoro trener Magiera i jego współpracownicy widzą w tym piłkarzu duży potencjał, to tym bardziej ufam, że w dłuższej perspektywie nasz nowy nabytek będzie stanowił wartość dodaną dla drużyny

awodnicy WKS-u wracają do treningów we Wrocławiu 10 stycznia. Czy to koniec wzmocnień drużyny w tym okienku? Można mieć do tego pewne watpliwości gdyż Jacek Magiera podkreśla, że potrzebuje szeroką kadrę by móc bić się o podium w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasie.