Iga Świątek wciąż niepokonana w Rzymie! Tym razem Polka pokonała 2:0 (6:1, 6:3) Amerykankę Madison Keys i awansowała do półfinału turnieju w stolicy Włoch!

Liderka światowego rankingu bez większych problemów przeszła pierwsze trzy rundy turnieju WTA 1000 w Rzymie pokonując bez straty seta kolejno Bernardę Perę, Julię Putincewę i Angelique Kerber. W ćwierćfinale jej rywalką była pochodząca z USA Madisyon Keys, lecz także w tym starciu Świątek była zdecydowaną faworytką. Dotyczchas w trzech bezpośrednich starciach to Polka zawsze była górą.

Reprezentantka Polski pewnie weszła w to spotkanie i szybko wypracowała sobie wyraźną przewagę (3:0). Keys zdobyła pierwszego gema, ale wtedy Iga ponownie przełamała rywalkę (4:1). Amerykanka popełniała liczne błędy przez co straciła serwis, a Świątek zamknęła pierwszego seta w zaledwie 26 minut. (6:1).

Początek drugiej partii również należał do Igi, choć jej przeciwniczka stawiała większy opór niż wcześniej (3:1). Amerykanka mogła zmniejszyć straty, ale nie wykorzystała aż czterech break-pointów (4:1). Pomimo problemów Polka nie dawała się przełamać (5:2). Ostatecznie skończyło się wynikiem 6:3 i to Świątek awansowała dalej!

Tenisistka z Raszyna w półfinale zmierzy się z Coco Gauff lub Qinwen Zheng.

 

Iga Świątek – Madison Keys 2:0 (6:1, 6:3)