Górnik Zabrze po raz drugi w tym sezonie okazał się lepszym zespołem w wielkich derbach Śląska. Gracze z Zabrza długo wyczekiwali na swój moment, ale gdy on nadszedł to w pełni wykorzystali swoje okazje i  wygrali na Stadionie Śląskim zgarniając trzy punkty!

Wielkie derby Śląska zostały rozegrane po raz 123, otoczka tego spotkania była fantastyczna mecz był rozgrywany na pięknym Stadionie Śląskim na którym stawiło się ponad 36 tysięcy kibiców. O spotkaniu mówiło się przez ostatnie kilka dni na ulicach a stawką spotkania oprócz chwały były również 3 punkty. Dla Ruchu potrzebne jak plan do utrzymania dla Górnika by podłączyć się do czołówki PKO Ekstraklasy.

Ruch zdecydowanie lepiej wszedł w spotkanie i dominował w pierwszej fazie spotkania. Niebiescy wyszli na prowadzenie w 39 minucie za sprawą Filipa Starzyńskiego. Sędziujący to spotkanie Szymon Marciniak po analizie VAR nie uznał bramki. Gdy wydawało się, że bramek w tej połowie nie obejrzymy to Górnik wyszedł na prowadzenie. Bramkę dla ekipy gości zdobył Słowak Adrian Kapralik.

Stracona bramka lekko przybiła Niebieskich którzy nie potrafili odpowiednio zareagować i wyszli dość bojaźliwie na drugą połowę, Ruch nie potrafił doprowadzić do wyrównania i bił głową w mur. Natomiast Górnik co jakiś czas starał się wychodzić z groźnymi kontrami. Jedna z nich została wykorzystana w 81 minucie. Bramkę przy bliższym słupku po strzale z dystansu zdobył Japończyk Soichiro Kozuki.

Ruch starał się odwrócić losy spotkania zdobywając kontaktową bramkę w 87 minucie. Niebiescy dobrze rozegrali stały fragment gry a piłkę głową do bramki skierował Soma Novothny. Więcej bramek kibice nie ujrzeli pomimo szans jakie jeszcze miała ekipa gospodarzy. Górnik doskoczył do czołówki ekstraklasy natomiast Ruch jest w coraz trudniejszej sytuacji. Wielkie derby Śląska po raz kolejny dla Górnika Zabrze!

Ruch Chorzów – Górnik Zabrze: 1:2 (0:1)

87′ Novothny – 45+4′ Kapralik, 81′ Kozuki

Ruch Chorzów: Stipica – Josema (82′ Novothny) – Szymański – Stępiński – Wójtowicz (73′ Moneta) – Sikora – Letniowski – Dadok – Vlkanova (90+5 ‘ Szur) – Starzyński (73’ Kozak) – Szczepan 

Górnik Zabrze: Bielica – Szala – Szczęśniak – Janicki – Janża – Pacheco – Rasak – Kapralik (88′ Lukoszek) – Podolski (88′ Czyż) – Ennali – Musiolik (46′ Kozuki)