Aleksandra Mirosław oraz Marcin Dzieński Puchar Europy rozgrywany w Lublinie zakończyli na 3 miejscu. Polka niestety w półfinale odpadła od ściany przez co straciła szansę na zwycięstwo.

Mirosław najlepsza w kwalifikacjach

Najlepsza zawodniczką w kwalifikacjach pań był nie kto inny jak Aleksandra Mirosław, która uzyskała czas 6.531. Kolejną z Polek była Patrycja Chudziak zajmując 5 miejsce (7.17), a dwie lokaty niżej eliminacje zakończyła Maria Szwed z rezultatem 7.783. Dwie pozostałe Biało-Czerwone Anna Brożek i Daria Marciniak zakończyły pierwszą część rywalizacji na 10 oraz 11 miejscu.

Z kolei w eliminacjach panów najlepszy czas z Biało-Czerwonych uzyskał Marcin Dzieński, który zajął 8 miejsce (5.479). Następnie był Oskar Szalecki, który zakończył kwalifikacje na 11 lokacie (5.686). Skład finałowej “16” uzupełnili Mikołaj Wróblewski oraz Bartłomiej Podlewski, którzy zajęli 15 i 16 miejsce.

Mirosław i Dzieński na najniższym stopniu podium

Fazę Pucharową bardzo udanie rozpoczęła nasza najlepsza zawodniczka, która pewnie pokonała Ukrainkę Schyharievę uzyskując czas 6.65. Z kolei Patrycja Chudziak pewnie pokonała inną z Ukrainek Oksanę Burovą. W 1/8 finału byliśmy także świadkami polskiego starcia pomiędzy Marią Szwed, a Anną Brożek. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła ta druga, która wygrała z czasem 7.80. Na pierwszej rundzie zawody zakończyła Daria Marciniak przegrywając z Hiszpanką Romero Perez. Aleksandra Mirosław co raz bardziej się rozkręcała. Polka w ćwierćfinale z rezultatem 6.45 pewnie pokonała Włoszkę Piscopo uzyskując awans do najelpszej “4” zawodów. Niestety na tym etapie odpadły dwie pozostałe Biało-Czerwone. Patrycja Chudziak uległa Niemce Ritter, a Anna Brożek musiała uznać wyższość Włoszce Colli. Niestety w półfinale Franziska Ritter pokonała kolejną Polkę – Aleksandrę Mirosław. Nasza zawodniczka może mówić o dużym pechu bowiem już na początku wyścigu odpadła od ściany. Na szczęście w wyścigu o 3 miejsce Biało-Czerwona pewnie pokonała Hiszpankę Martinez Vidal uzyskując czas 6.38.

• 1. Ritter (Niemcy)
  • 2.Colli (Włochy)
  • 3. Mirosław

Niestety już na etapie 1/8 finału odpadli wszyscy Polacy z wyjątkiem Marcina Dzieńskiego, który pokonał Austriaka Bogeschdorfera z czasem 5.37. Nasz reprezentant nie zatrzymywał się i w drugiej rundzie pokonał Ukraińca Tkacha awansując tym samym do półfinału. Niestety ale w półfinale Marcin Dzieński okazał się słabszy od Włocha Robbiatiego tym samym Polakowi pozostała walka o brązowy medal. W wyścigu o 3 miejsce Biało-Czerwony nie dał szans Austriakowi Kevinowi Amon, którego pokonał uzyskując czas 5.29.