W ramach 12. kolejki siatkarskiej PlusLigi doszło dziś do starcia czwartego w tabeli Aluronu CMC Warty Zawiercie z 13 w tym zestawieniu zespołem PGE Skry Bełchatów. Faworytem byli Jurajscy Rycerze, którzy wywiązali się z tej roli. Podopieczni Michała Winiarskiego zwyciężyli 3:0 i przesunęli się na trzecie miejsce.

Otwarcie dla Zawiercia!

Spotkanie pomiędzy mierzącymi się z problemami kadrowymi Bełchatowianami, a siatkarzami z Zawiercia rozpoczęło się od wyrównanej walki. Co prawda pierwsze dwa oczka padły łupem Skry, jednak zawiercianie błyskawicznie doprowadzili do wyrównania (2:2). Od tego momentu, aż do środkowej fazy seta utrzymywała się gra punkt za punkt (14:14). Wtedy wyższy bieg wrzucili zawodnicy Michała Winiarskiego, którzy odskoczyli na cztery oczka (18:14) i do końca pierwszej partii utrzymywali przewagę. Wynik 25:22 sprawił, że to ekipa ze Śląska zrobiła pierwszy krok ku kolejnemu w sezonie zwycięstwu.

Drugi też dla Warty!

Druga partia była wyrównana tylko do stanu 9:9. Wtedy zawiercianie znów weszli na wysokie obroty by zbudować wysoką przewagę (15:10, 20:13). Skra próbowała jeszcze znaleźć receptę na dobrą grę przeciwników, jednak pojedyncze akcje nie wystarczyły do zniwelowania strat. Drugi set zakończył się wynikiem 25:19 dla Aluronu CMC Warty Zawiercie, a w całym meczu było już 2:0.

Jurajscy Rycerze po raz trzeci!

W trzeciej, i jak się okazało ostatniej odsłonie pierwszy punkt trafił na konto zespołu z Zawiercia. Wyrównaną grę oglądaliśmy do stanu 15:14, kiedy to Jurajscy Rycerze podobnie jak w poprzednich setach zaczęli budować przewagę (20:16). Dystans kilku oczek utrzymał się do samego końca. Bełchatowianie nie zdołali dogonić rywali, ulegli w tej partii 21:25, a w całym spotkaniu 0:3.

Dla Zawiercia było to dziewiąte zwycięstwo w sezonie, z kolei Skra odniosła siódmą porażkę. Aluron z dorobkiem 27 oczek przesunął się na trzecią lokatę w tabeli. Pamiętać jednak należy, że czwarta aktualnie Asseco Resovia Rzeszów będzie podejmować Barkom Każany Lwów i stanie przed szansą na odzyskanie pozycji. Z kolei skromne 10 punktów i 13 lokata w ogólnym zestawieniu to tegoroczny dorobek PGE Skry Bełchatów.

W następnej kolejce Zawiercianie staną przed trudnym zadaniem – czeka ich pojedynek z liderującym Jastrzębskim Węglem, natomiast PGE Skra Bełchatów zmierzy się z Enea Czarnymi Radom.

Składy:

1. PGE Skra Bełchatów: Adrian Aciobanitei, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Grzegorz Łomacz – Benjamin Diez (libero) oraz Wiktor Nowak, Pierre Derouillon, Przemysław Kupka, Iliya Petkov
  2. Aluron CMC Warta Zawiercie: Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues – Luke Perry (libero) oraz Daniel Gąsior, Michał Kozłowski.