Ostatni dzień rywalizacji w Seulu przyniósł nam sporo emocji. Wczoraj o medal otarła się Kamila Stormowska na 1000m, a dzisiaj blisko tej sztuki był Michał Niewiński, który uzyskał życiowy wynik tutaj w Korei. 

500m

Rywalizacja w stolicy rozpoczęła się późną nocą od repasaży na najkrótszym dystansie. Wystąpiła w nich jedynie Gabriela Topolska, która w swojej grupie nie zdołała uzyskać awansu. Zajęła trzecie miejsce. W głównej części rywalizacji świetnie spisała się Nikola Mazur. W ćwierćfinale zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie utytułowanej Holenderce Xandrze Velzeboer. Ten wynik powtórzył później Michał Niewiński, również bezpośrednio awansując dalej. Na tym etapie rywalizacji odpadł Łukasz Kuczyński.

Niestety w półfinale Nikola otrzymała dyskwalifikację za zbyt późne wyprzedzanie, ale już kilka minut później kibice mogli cieszyć się z finału Michała Niewińskiego. Co prawda trzeba było czekać na potwierdzenie jego udziału, ponieważ dojechał na metę jako trzeci, ale nikt z drugiej grupy nie uzyskał lepszego czasu.

Finał nie poszedł po myśli Polaka. Przez dwa okrążenia jechał na trzeciej pozycji. Chciał się przesunąć wyżej, ale wdał się w kontakt z Chińczykiem i upadł na lód. Za ten manewr został wykluczony.

1500m

Na etapie repasaży odpadli Mateusz Mikołajuk, Paweł Adamski oraz Ada Majewska. Jedynym z Polaków, który zaprezentował się w półfinale był Neithan Thomas. W swojej grupie zajął 4. miejsce i awansował do finału B, w którym zajął 6. pozycję.

Sztafety

Ostatnim finałem z udziałem reprezentantów Polski był finał B damskiej sztafety. Polki tydzień temu zdobyły brąz. Dziś stanęły na starcie razem z reprezentacją Węgier, Japonii i Włoch. Rywalizacja na dystansie była bardzo zacięta. Pierwsze i drugie miejsce dzieliła zaledwie 0,100s na korzyść Polek.

W ogólnej klasyfikacji zajęły 5. miejsce.

Skład:

Ada Majewska

Nikola Mazur

Gabriela Topolska

Kamila Stormowska