W sobotnie popołudnie odbyło się spotkanie Asseco Resovii Rzeszów, czyli 5 dotychczas drużyny w PlusLidze z PGE Skrą Bełchatów, która jako pierwsza w tym sezonie w poprzedniej kolejce pokonała Projekt Warszawa.

Asseco Resovia Rzeszów:
Jakub Kochanowski, Stephen Boyer, Yacine Louati, Karol Kłos, Fabian Drzyzga, Torey DeFalco, Paweł Zatorski (L).

PGE GiEK Skra Bełchatów:
Adrian Aciobăniței, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Nowak, Grzegorz Łomacz, Benjamin Diez (L).

Początek spotkania opiewał w dużą ilość błędów po obu stronach. W całym 1 secie zespoły oddały aż 15 punktów swoim rywalom. Co do samego przebiegu spotkania, to najpierw na dwa punkty różnicy, dzięki długiej akcji zakończonej skutecznym atakiem DeFalco, odskoczyła ekipa Resovii – 3:1, lecz po błędach w ataku Boyera oraz Louatiego i bloku Lemańskiego, wynik się odwrócił. W środkowej fazie seta dzięki seriom punktowym, gdzie na zagrywce byli Kochanowski oraz Drzyzga, rzeszowianie nie tylko wrócili z wynikiem, ale również odskoczyli Skrze na cztery punkty przewagi – 16:12. Bełchatowianie co prawda chwilę później zerwali się do odrabiania strat i zdołali zmniejszyć stratę do 1 punktu, lecz Asseco odparło napór gości i zwyciężyło w 1 partii – 25:20.

Początek drugiego seta należał do gości, którzy wypracowali bardzo szybko trzypunktową przewagę przy serwisie Aciobănițeia – 4:1. Resovia szybko jednak straty odrobiła i mieliśmy już po 8. Cała środkowa faza seta była rozegrana praktycznie punkt za punkt, a jego wynik został ustalony w samej końcówce, gdzie więcej spokoju zachowali gospodarze, zwyciężając 2 partię 25:23.

Trzeci set aż do wyniku 15:14 rozgrywał się na styku, wtedy dwa razy przestrzelił Aciobănițeii, dając Resovii ważne trzy punkty przewagi. Rzeszowianie kontrolowali już wynik tej partii. Mecz zakończył skutecznym atakiem Karol Kłos, ustalając wynik trzeciej i ostatniej części gry na 25:21. MVP tego spotkania został Fabian Drzyzga, który dzięki 50% przyjęciu, ze spokojem mógł zanotować dobry mecz na rozegraniu. Najlepszym punktującym spotkania był Torey DeFalco z 14 punktami.

Asseco Resovia Rzeszów vs PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0 (25-20, 25-23, 25:21).