Nasza jedynaczka w kombinacji norweskiej, Joanna Kil, w Lillehammer osiąga życiowe rezultaty! Polka wczoraj wyrównała swój życiowy wynik, zajmując 19 miejsce, a dzisiaj go poprawiła, kończąc zawody na 18 lokacie!

Joanna Kil jest jedyną polską reprezentantką w kombinacji norweskiej na starcie nowego sezonu. Biało-Czerwona imponuje szczególnie formą biegową, ponieważ zarówno wczoraj jak i dziś właśnie w biegu poprawiała swoją pozycję zajmowaną po skokach.

23-letnia Kil w piątkowym konkursie po skokach była dopiero 26 na 27 startujących zawodniczek. Udało jej się jednak wyprzedzić kilka zawodniczek na trasie i ostatecznie zajęła 19 lokatę, czym wyrównała życiowy rezultat w Pucharze Świata. Dzisiaj Asi udało się jeszcze poprawić ten rezultat i być oczko wyżej. Po skokach Kil zajmowała 24 miejsce i znów w biegu wyprzedziła kilka rywalek. Takie wyniki dają nadzieję na regularne zajmowanie miejsc w czołowej 20, a przy lepszym skoku może nawet 15. Tym bardziej, że Joanna Kil to wciąż młoda zawodniczka. Szkoda tylko, że wśród panów nie możemy oglądać ani jednego polskiego reprezentanta..

Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Lillehammer, 01.12.2023:

  1. Westvold Hansen (Norwegia)
  2. Hagen (Norwegia)
  3. Leinan Lund (Norwegia)

19. Kil (Polska)

Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Lillehammer, 02.12.2023:

  1. Westvold Hansen (Norwegia)
  2. Hagen (Norwegia)
  3. Leinan Lund (Norwegia)

18. Kil (Polska)