Siatkarski reprezentant Polski Łukasz Kaczmarek został nowym zawodnikiem mistrzów Polski. Atakujący naszej kadry zastąpi w Jastrzębskim Węglu mistrza olimpijskiego z Francji Jeana Patry’ego.

Mistrzowie Polski ogłosili swój pierwszy transfer na sezon 2024/2025. Nowym zawodnikiem klubu z województwa Śląskiego został Łukasz Kaczmarek. Plotki o potencjalnym transferze atakującego do mistrzów Polski pojawiały się już od kilku tygodni. Dziś jednak mamy oficjalne potwierdzenie i hit transferowy w PlusLidze. Atakujący reprezentacji Polski zastąpi w ekipie Jastrzębskiego Węgla Francuza Jeana Patry’ego, który przenosi się tureckiego Galatasaray Stambuł.

Łukasz Kaczmarek przez ostatnie sześć sezonów występował w drużynie ZAKSA Kędzierzyn Koźle, w ekipie z Opolszczyzny dwa razy zdobył mistrzostwo Polski, czterokrotnie wygrał Puchar Polski, trzy razy – Superpuchar Polski i trzy razy triumfował w Lidze Mistrzów.

Łukasz Kaczmarek od kilku lat występuje w siatkarskiej reprezentacji Polski, atakujący wygrał z naszą kadrą Mistrzostwo Europy i Ligę Narodów. Dodatkowo jest wicemistrzem świata, brązowym medalistą ME, srebrnym i brązowym medalistą LN oraz srebrnym medalistą Pucharu Świata.

Kaczmarek o transferze do Jastrzębskiego Węgla:

Głównym aspektem, dla którego przychodzę do tak wspaniałego klubu jest to, że będę walczył o najwyższe cele. O to, żeby ta drużyna grała na najwyższym poziomie zarówno w Polsce, jak i Europie. Przekonujący dla mnie był pomysł na budowę tego zespołu na najbliższy sezon oraz to, że będziemy walczyć na każdym polu o złote medale. 

W ciągu sześciu lat, które spędziłem w Kędzierzynie-Koźlu, praktycznie wszystkie finały które rozegrałem, a na pewno około 80-90 procent z nich, były przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi. Zawsze jak tutaj przyjeżdżałem, w Jastrzębiu panowała świetna atmosfera. Będzie mi bardzo miło móc zagrać w tej hali. W minionym sezonie Jastrzębski Węgiel pokazał niesamowitą formę i osiągnął sukcesy, które mam nadzieję będą kontynuowane. 

Adam Gorol – prezes Jastrzębskiego Węgla o transferze Kaczmarka:

Transfer Łukasza Kaczmarka jest dla nas cenny podwójnie. Z jednej strony pozyskujemy niezwykle wartościowego zawodnika na pozycji atakującego, a z drugiej Polaka, przez co odblokowuje nam to limity obcokrajowców na innych pozycjach. W ostatnich latach bardzo dobrze trafialiśmy z graczami na tej pozycji i jestem przekonany, że z Łukaszem będzie podobnie. Przychodzi do nas siatkarz o uznanej marce w PlusLidze, ale także w Europie i na poziomie reprezentacyjnym, który moim zdaniem jest w stanie zapewnić nam ciągłość sukcesów w wydaniu krajowym i może dołożyć coś więcej w Lidze Mistrzów.