Projekt Warszawa pokonał 3:1 Aluron CMC Wartę Zawiercie w niedzielnym hicie 25. kolejki PlusLigi! Stołeczny zespół przeskoczył w tabeli dzisiejszych rywali i aktualnie zajmuje pozycję wicelidera!

Mecz lepiej rozpoczęli goście, bo po asie serwisowym Butryna prowadzili 5:2. O czas poprosił trener Graban, a jego zespół niedługo później odrobił straty (10:10). Oba zespoły prowadziły na zmianę, ale rozstrzygnięcia nie było wciąż widać (22:21). Potrzebna była gra na przewagi, w której po wielu zwrotach akcji ostatecznie lepsi byli gospodarze (32:20).

Początek drugiej partii należał do Projektu (7:2). Po błędzie Bieńka było już 13:10, ale zawiercianie za sprawą Butryna doprowadzili do remisu (16:16). W końcówce seta jednak minimalnie lepsi ponownie byli gospodarze. Przy stanie 22:21 Warta była bliska odrobienia strat, ale jej błędy wykorzystał Projekt. Punkt na wagę seta dla miejscowych po efektownej akcji zdobył Firlej (25:21).

Kolejny set również lepiej zaczął się dla stołecznego zespołu (7:5). Trener Winiarski zaregował na kilkupunktową stratę zmianami w składzie, co przyniosło efekty, bo jego zespół zbliżył się na jeden punkt (18:17). Projekt prowadził już 23:21, lecz wtedy zawiercianie zdobyli aż trzy oczka pod rząd i po bloku na Bołądziu mieli piłkę setową. Skuteczny atak Łaby na 26:24 przywrócił zdobywcom TAURON Pucharu Polski nadzieję na korzystny wynik w Warszawie.

Podopieczni Michała Winiarskiego byli na fali (3:6). Choć prowadzili oni już 15:11, warszawiacy doprowadzili do remisu po 15. Po asie Butryna było 21:19, ale gospodarze ponownie wyrównali. Wtedy inicjatywę przejął Projekt, który dzięki błędom rywali wywalczył piłkę meczową (24:22). Potrójny blok gości przebił Bołądź, który przypieczętował ważne zwycięstwo swojego zespołu. Ten sam zawodnik został wybranym najlepszym graczem meczu.

Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (32:30, 25:21, 24:26, 25:23)

Projekt: Firlej (3), Tillie (4), Wrona (8), Bołądź (31), Semeniuk (9), Szalpuk (16), Wojtaszek (libero) oraz Averill (1) i Borkowski
Warta: Kwolek (5), Zniszczoł (9), Clevenot (6), Kozłowski (1), Bieniek (17), Butryn (29), Perry (libero) oraz Gąsior, Rossard (5), Szalacha i Łaba (5)