Dziś podczas 23. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk podejmował u siebie Ślepsk Malow Suwałki. Mecz wygrała ekipa gospodarzy 3:1 i wskoczyła na 5 pozycję w tabeli.

Pierwszą część spotkania lepiej zaczęli gospodarze — szybko wyszli na prowadzenie 5:1. Ślepsk praktycznie cały set próbował gonić rywali, a Trefl co rusz punktował — Sasak i Urbanowicz odnotowali asy serwisowe. W końcowym momencie partii ekipa z Gdańska prowadziła 21:12 – siatkarze Malow walczyli do końca, jednak ulegli 25:20.

Druga część była bardziej wyrównana, obie drużyny grały punkt za punkt od samego początku. Żadna ekipa nie chciała popełnić błędu, który z pewnością zaważyłby porażką w tym secie. Natomiast te serie pod sam koniec partii przełamali goście i zdołali odskoczyć na dwa oczka (21:19). Chwilę później Trefl odrobił straty i wyrównał 21:21. Mimo to ekipa z Gdańska popełniła wiele błędów, a Malow Suwałki to wykorzystali i wygrali 25:22. Tym samym doprowadzili do remisu 1:1 w setach.

Trzecia partia była totalną dominacją Trefla Gdańsk, który dzięki kapitalnej grze w ataku, bloku i zagrywce co rusz punktował (16:12). Ślepsk próbował odrabiać straty, ale gospodarze zachowali zimną krew i wygrali 25:16.

W czwartej odsłonie szybko na prowadzenie wyszli gospodarze, dzięki grze w ataku Sasaka i bloku Urbanowicza (3:0). Trefl utrzymywał to prowadzenie, natomiast Ślepsk nie miał pomysłu jak, chociażby odrobić straty. W końcowym etapie seta Sarnecki popisał się dwukrotnie asem serwisowym. Koniec końców Trefl wygrał 25:18 i cały mecz 3:1.

Trefl Gdańsk 3:1 Ślepsk Malow Suwałki (25:20, 22:25, 25:16, 25:18)

Składy:

Trefl Gdańsk: D. Pruszkowski, K. Droszyński, L. Kampa, V. Koykka, A. Nasevich, J. Czerwiński, J. M. Franchi, J. Gałązka, J. Zaleszczyk, K. Urbanowicz, K. Sasak, M. Sarnecki, P. Niemiec, P. Orczyk.

Ślepsk Malow Suwałki: M. Buculjević, M. Czunkiewicz, M. Sanchez, P. Filipowicz, A. Żakieta, B. Filipiak, B. Firszt, E. Kaciczak, J. Macyra, J. Gallego, K. Stajer, Ł. Rudzewicz, P. Halaba, Ziga Stern.