Dawid Kubacki ma za sobą bardzo nieudany weekend w Oberstdorfie. W sobotnim konkursie zajął 39. miejsce. Polak wyprzedził zaledwie jednego zawodnika. Jego skok w niedzielnych kwalifikacjach zakończył się upadkiem, który poskutkował brakiem awansu. Przez to trener polskiej kadry, Thomas Thurnbichler podjął stosowną decyzję. 

Decyzją Austriaka Kubacki nie weźmie udziału w przyszłotygodniowych zawodach Pucharu Świata w Lahti. – Podjęliśmy decyzję, że uda się na trening, po raz ostatni. Powróci z pełną świeżością i pewnością siebie na Raw Air. Postaramy się stworzyć dla niego jak najlepszy plan – wyjaśnił trener (cytat za PZN).

– Dawid chciał startować dalej, podobnie jak przez cały sezon. W pełni rozumiem, że jest wielkim wojownikiem i zawsze chce rywalizować. Podjąłem tę decyzję za niego, a on ją zaakceptował. Mamy nadzieję, że zobaczy go w dobrej formie podczas turnieju Raw Air – dodał szkoleniowiec.

Do Lahti polecą: Maciej Kot, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Zawody Pucharu Świata w fińskiej miejscowości odbędą się w weekend 1-3 marca. Zostaną tam rozegrane dwa konkursy indywidualne oraz jeden drużynowy.