Niesamowicie kończą się dla Polskich kibiców Mistrzostwa Świata w Doha! Polacy podczas ostatniego dnia zdobyli dwa brązowe medale! Polski dorobek powiększyli liderzy reprezentacji Katarzyna Wasick i Ksawery Masiuk.
Sesja poranna:

Podczas poranka ostatniego dnia Mistrzostw Świata na pływalni zaprezentowały się dwie nasze sztafety oraz Zuzanna Famulok. Reprezentantka Polski zaprezentowała się na dystansie 400m stylem zmiennym, w którym zajęła 16 miejsce z czasem 4.48.53 (brak awansu do wieczornego finału).

Kilka minut później na pływalni występowały nasze sztafety w stylu zmiennym. Mężczyźni w składzie: Ksawery Masiuk, Jan Kałusowski, Jakub Majerski i Kamil Sieradzki zajęli w eliminacjach 4 miejsce i w wielkim finale zaprezentują się w walce o medal.

Kobiety również awansowały do finału, ale z gorszym 8 czasem eliminacji. Polki wystąpiły w składzie: Adela Piskorska, Dominika Sztandera, Paulina Peda i Kornelia Fiedkiewicz. Co ważne obie sztafety uzyskały awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!

Sesja wieczorna:

Jako pierwszy w sesji wieczornej zaprezentował się Ksawery Masiuk, lider naszej reprezentacji nie mógł zaliczyć dotychczasowego championatu do zbyt udanego ale wszystko miało się zmienić na jego koronnym dystansie. Masiuk zdobył brązowy medal na 50m stylem grzbietowym, złoto padło łupem Australijczyka Isaaca Coopera a srebro dla Amerykanina Huntera Armstronga. Dorobek medalowy naszej reprezentacji powiększył się do dwóch brązowych krążków.

Parę minut później w wielkim finale zaprezentowała się Katarzyna Wasick! Najszybsza Polska pływaczka zaprezentowała się wręcz bajecznie ustanawiając nowy rekord Polski i przebijając jako pierwsza Polka barierę 24-sekund na dystansie 50m stylem dowolnym. Od dziś nowy rekord Polski wynosi 23.95 sekundy. Nasza sprinterka zdobyła brązowy medal ulegając tylko legendarnej Szwedzce Sarah Sjoestroem i Amerykance Kate Douglass. Drugą Polką w finale była Kornelia Fiedkiewicz, młodsza z naszych kraulistek zajęła 7 miejsce ustanawiając nowy rekord Polski młodzieżowców i uzyskując minimum olimpijskie jej czas to 24.69 sekundy.

Na zakończenie sesji i mistrzostw zaprezentowały się sztafety w stylu zmiennym, obie nasze drużyny rano wywalczyły kwalifikacje olimpijskie, trenerzy postanowili nie zmieniać składów w sesjach porannych. Niestety nasi panowie po wstępnie wywalczonym piątym miejscu zostali zdyskwalifikowani przez błąd na zmianie. Medale zdobyli Amerykanie, Holendrzy i Włosi.

Nasze panie zajęły natomiast 7 miejsce, natomiast popłynęły szybciej niż w sesji eliminacyjnej. Podium w ostatniej konkurencji Mistrzostw Świata wyglądało następująco: Australijki, Szwedki, Kanadyjki.

Polska reprezentacja zakończyła Mistrzostwa Świata ze znakomitymi trzema brązowymi medalami (Jakub Majerski 100m stylem motylkowym, Ksawery Masiuk 50m stylem grzbietowym, Katarzyna Wasick 50m stylem dowolnym) Dodatkowo mieliśmy trzy razy 4 miejsca (Sztafeta 4×100 stylem dowolnym kobiet, sztafeta 4×100 mikst stylem zmiennym oraz Michał Chmielewski na 200m stylem motylkowym). W finałach wystąpiły również (Kornelia Fiedkiewicz 50m stylem dowolnym, Adela Piskorska 50m stylem grzbietowym, Laura Bernat 200m stylem grzbietowym).

Mamy nadzieję, że to początek znakomitych sukcesów naszych pływaków a apogeum formy i szczęścia będziemy mieli na pływalni w Paryżu podczas igrzysk olimpijskich!