Za nami pierwsze dwa dni Mistrzostw Świata w pływaniu w Doha. Z świetnej strony pokazała się kobieca sztafeta 4×100 stylem dowolnym ustanawiając nowy rekord Polski oraz zdobywając minimum na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Rekord Polski sztafety 4×100 stylem dowolnym pań!

Wczoraj rozpoczęte Mistrzostwa Świata w pływaniu w Doha świetnie rozpoczęły się dla polskiej reprezentacji. Sztafeta pań 4×100 stylem dowolnym w składzie: Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz, Zuzanna Famulok oraz Julia Maik ustanowiła nowy rekord Polski 3:38.65! Polki zajęły pechowe 4 miejsce przegrywając z zespołami z Holandii, Australii oraz Kanady ale za to oprócz nowego rekordu Polski uzyskały minimum na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Sesja Poranna

W trakcie dzisiejszych eliminacji Biało-Czerwonych mogliśmy zobaczyć na 3 dystansach: 100 metrów stylem grzbietowym, 100 metrów stylem klasycznym oraz 200 metrów stylem klasycznym. Na pierwszym z wymienionych dystansów w rywalizacji pań awans do półfinału udało się uzyskać Adeli Piskorskiej, która z czasem 1:01.03 zajęła 10 miejsce. Ta sztuka nie udała się Paulinie Pedzie, która zakończyła eliminacje na 18 lokacie (1:01.87) nie dającej “przepustki” do półfinału. W rywalizacji panów na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym najlepiej poradził sobie Kacper Stokowski zajmując 15 pozycję (54:23) dzięki czemu Polaka zapewnił sobie udział w popołudniowych półfinałach. Niestety drugi z Biało-Czerwonych – Ksawery Masiuk, któremu do awansu zabrakło jedynie 0.12 sekundy zajmując finalnie 17 miejsce odpadając z dalszej rywalizacji. W eliminacjach pań na dystansie 100 metrów stylem klasycznym nasza jedyna reprezentantka – Dominika Sztandera z rezultatem 1:01.17 bez większych problemów zapewniła sobie awans do dalszego etapu zawodów zajmując 8 lokatę. Ostatnim naszym reprezentantem w sesji poranne był Kamil Sieradzki, który w eliminacjach 200 metrów stylem dowolnym ustanowił swój nowy rekord życiowy (1:47.25) dający oczywiście awans do półfinału.

Sesja Wieczorna

W drugim wyścigu półfinałowym na 100 metrów stylem grzbietowym mężczyzn oglądaliśmy jedynego Polaka na tym etapie zawodów – Kacpra Stokowskiego. Niestety rywale byli za silni dla naszego reprezentanta, który z czasem 54.03 zakończył swój wyścig na 8 miejscu. Chwilę później na starcie półfinału 100 metrów stylem klasycznym zobaczyliśmy Dominikę Sztanderę. Polka mimo dzielnej walki nie zapewniła sobie udziału w finale zajmując 6 pozycję (1:07.20). Najbliżej awansu do finału podczas dzisiejszej sesji wieczornej była Adela Piskorska na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Polka płynąca w pierwszym półfinale z czasem1:00.99 zajęła 5 lokatę odpadając z dalszej rywalizacji. Ostatnim polskim akcentem dzisiejszego dnia był półfinał panów na dystansie 200 metrów stylem dowolnym z udziałem Kamila Sieradzkiego. Polak zakończył swój wyścig z czasem 1:47.33 zajmując finalnie 7 miejsce.