Fenomenalnie rozpoczęły się dla nas Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów w Sofii. Już pierwszego dnia rywalizacji srebro wywalczyła Oliwia Drzazga, ustanawiając również kilka rekordów Polski!

Mimo że dziś w Bułgarii rywalizowała tylko jedna z naszych reprezentantek, to emocji zdecydowanie nie brakowało. Oliwia Drzazga startowała w grupie A kat. do 49 kg. W zeszłym roku Polka uplasowała się na szóstej lokacie, a teraz było jeszcze lepiej! W rwaniu nasza reprezentantka uzyskała 74 kg, dzięki czemu była klasyfikowana w czołówce. Ten wynik to nowy rekord Polski do lat 20 i 23!

W podrzucie Biało-Czerwona zaprezentowała się równie dobrze, osiągając 96 kg, a łącznie w dwuboju – 170 kg. Ten rezultat również stanowi nowy rekord naszego kraju w kategoriach U-20 i U-23, a także seniorek! Polka przegrała dzięki niemu jedynie ze świetnie dysponowaną Rumunką Mihaelą Cambą (199 kg) i została wicemistrzynią Europy! To pierwszy medal Oliwii na seniorskiej imprezie międzynarodowej. Podium uzupełniła Irlandka Tham Nguyen (169 kg).

Jutro w stolicy Bułgarii nie zaprezentuje się nikt z Biało-Czerwonych, natomiast to nie koniec emocji związanych z ich startami. Już w środę do rywalizacji przystąpią Monika Szymanek i Maria Połka (kat. 59 kg, grupa B) oraz Marek Komorowski (kat. 67 kg, grupa B). Impreza potrwa do 20 lutego.

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!