Dawid Lisiak w kategorii do 81 kilogramów zdobył brązowy medal na trwających w Limie Mistrzostwach Świata do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Jest to pierwszy medal dla naszego kraju na tym turnieju. W tej samej kategorii Florian Dąbek zajął 6. pozycje.

Z bardzo dobrej strony pokazał się na Mistrzostwach Świata do lat 17 w podnoszeniu ciężarów zarówno Florian Dąbek, jak i Dawid Lisiak. Obaj zawodnicy wystartowali w kategorii do 81 kilogramów.

Ten pierwszy wyrwał 130 kilogramów, co dało mu 8. pozycję na półmetku zmagań. Nieco lepiej poradził sobie w podrzucie, gdzie wynik 159 kg pozwolił mu zająć w łącznej klasyfikacji wysokie 6. miejsce.

Brązowy medal Lisiaka!

Jeszcze lepiej poradził sobie Dawid Lisiak, który został trzecim zawodnikiem świata. W rwaniu zaliczył wszystkie trzy podejścia, a największy ciężar, jaki udało mu się zaliczyć, ważył 135 kilogramów, co dało mu mały brązowy medal za tę konkurencję. Dawid utrzymał swoją dyspozycję i dorzucił kolejny mały krążek za podrzut, gdzie również udało mu się zaliczyć wszystkie powtórzenia, w konsekwencji czego dopisał do swojego dorobku kolejny brąz. Finalnie, wynik 301 kilogramów przełożył się na wywalczenie brązowego medalu Mistrzostw Świata do lat 17. Dodatkowo Lisiak ustanowił cztery rekordy Polski!

Jest to pierwszy medal dla naszego kraju na trwającej w stolicy Peru imprezie. Po złoto sięgnął Uzbek Ruslan Rakhmatjonov, a po srebro — Egipcjanin Moustafa Bakry.

W kategorii do 61 kilogramów startowała też Julia Choińska. Łączny rezultat 185 kilogramów (83 +102 kg) dał jej 7. pozycję. Co ciekawe, nasi zawodnicy na osiemnaście podejść spalili tylko jedną!