W Lucernie odbywa się drugi w tym sezonie Puchar Świata w wioślarstwie. Z naszej kadry zgłoszone zostały jedynie czwórka podwójna mężczyzn oraz dwójka mieszana w parawioślarstwie.

Z racji niewielkiej liczby zgłoszonych osad zarówno w konkurencji czwórki podwójnej, jak i w parawioślarskim mikście rozegrano dziś biegi o rozstawienie. Nikt więc nie odpadał. Dominik Czaja, Fabian Barański, Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski zajęli bardzo dobre 2 miejsce, przegrywając nieco o ponad sekundę z Holendrami. Za Biało-Czerwonymi uplasowali się Brytyjczycy. Natomiast Jolanta Majka i Michał Gadowski uplasowali się na trzeciej lokacie, przegrywając z mikstami z Izraela oraz Ukrainy. W niedzielę odbędą się finały z udziałem naszych osad. O 13:05 wystartują Majka z Gadowskim, natomiast o 14:00 nasza utytułowana czwórka.