W stolicy Chorwacji odbył się mocno obsadzony turniej rankingowy w zapasach – Zagreb Open. Z bardzo dobrej strony pokazały się nasze panie, które wrócą z dwoma krążkami – srebrnym i brązowym.

Jowita Wrzesień zaliczyła znakomity debiut w nowej kategorii wagowej -53kg. Polka już w pierwszym starcie wywalczyła brąz! Zawodniczka CSiR Dąbrowy Górniczej w swojej pierwszej walce pokonała Antonię Valdes Arrigardę z Chile. Następnie doszło do polskiego pojedynku, ponieważ Jowita zmierzyła się z Katarzyną Krawczyk. Mimo że to Kasia na co dzień startuje w kategorii -53kg tym razem po zaciętej walce musiała uznać wyższość młodszej koleżanki. Wrzesień się nie zatrzymywała i w ćwierćfinale wygrała z Kanadyjką Loreną Godinez Gonzalez (mistrzyni świata w kategorii -55kg). Polkę zatrzymała dopiero Węgierka Stalvira Orsus. Wrzesień porażkę powetowała sobie zwycięstwem w pojedynku o brąz, gdzie okazała się lepsza od Amerykanki Dominique Olivii Parrish.

Jeszcze lepiej wypadła Roksana Zasina w kategorii -55kg, która pogromczynię znalazła dopiero w finale. Biało-Czerwona w pierwszej rundzie miała wolny los, więc na matę wyszła w ćwierćfinale. Na tym etapie udało jej się pokonać Ukrainkę Albinę Rillia. W półfinale natomiast Zasina w świetnym stylu wygrała z reprezentantką Mołdawii Marianą Dragutan. Marzenia o złocie odebrała naszej zapaśniczce Kanadyjka Samantha Stewart. Tym samym Roksana wywalczyła srebrny krążek. Jest to jednocześnie najlepszy wynik wśród reprezentantów Polski na turnieju w Chorwacji.

Wśród panów najlepiej wypadł Robert Baran (-125kg), który wygrał dwa pojedynki i awansował do ćwierćfinału, ale tam nie dał rady pokonać Bułgara Georgi Ivanova.

Reprezentacja Polski powtórzyła wynik sprzed roku, gdy również zdobyliśmy dwa medale (Jowita Wrzesień i Robert Baran). Wtedy były to jednak dwa brązowe krążki. Już w lutym odbędą się Mistrzostwa Europy w zapasach w Bukareszcie.