Za nami kwalifikacje do konkursu skoków narciarskich w Szczyrku. Na belce startowej zobaczyliśmy 58 zawodników, w tym 5 Polaków. Możemy być zadowoleni, bowiem wszyscy nasi skoczkowie pewnie zakwalifikowali się do jutrzejszych zawodów. Zwycięzcą kwalifikacji został Ryouy Kobayashi.

Debiut skoczni w Szczyrku w kalendarzu PŚ

Skocznia Skalite (HS104) w Szczyrku debiutuje w kalendarzu Pucharu Świata. Kwalifikacje poprzedziły dwie serie treningowe. W pierwszej najlepszy okazał się Austriak Stefan Kraft, a w drugiej Japończyk Ryouy Kobayashi. Najlepszą pozycję z Polaków uzyskał Kamil Stoch, który w drugim treningu uplasował się na szóstej pozycji.

Jako pierwszy z Polaków w kwalifikacjach zaprezentował się Paweł Wąsek. Nasz skoczek poleciał na odległość 99,5 metra i przy minimalnej rekompensacie punktowej za wiatr plasował się w czołówce z pewnym awansem do jutrzejszych zawodów. Tuż po nim na belce pojawił się Aleksander Zniszczoł. Polak skoczył trzy metry bliżej niż jego kolega z drużyny, ale mimo dalszej pozycji również zagwarantował sobie start w konkursie. Długo nie musieliśmy czekać na kolejnych naszych reprezentantów: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę. Były Mistrz Olimpijski wyrównał odległość Wąska, ale przez odjęte 1,1 pkt za wiatr uplasował się kilka pozycji dalej. Przyszła kolej na Kubackiego, który poleciał na 98 metr. Dzięki dość sporej rekompensacie punktowej zajął miejsce tuż za Wąskiem, przegrywając z nim o 0,2 pkt. Ostatnim Polakiem w kwalifikacjach był Piotr Żyła. Skok na odległość 95,5 metra również wystarczył, by zakwalifikować się do jutrzejszych zawodów.

Kwalifikacje wygrał Japończyk Ryouy Kobayashi, który o 0,1 pkt wyprzedził Słoweńca Anze Laniska.

Wyniki Polaków w kwalifikacjach:

13. Paweł Wąsek

14. Dawid Kubacki

17. Kamil Stoch

31. Piotr Żyła

34. Aleksander Zniszczoł

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!