Projekt Warszawa pokonał 3:1 Vero Volley Monza w pierwszym meczu finałowym CEV Challenge Cup! Stołeczny zespół jest w bardzo dobrej sytuacji przed meczem rewanżowym we Włoszech!

W środowe popołudnie na Torwarze Projekt Warszawa podejmował w ramach finału CEV Challenge Cup szósty zespół włoskiej ligi, Vero Volley Monzę. Od początku rozgrywek Warszawianie pozostawali niepokonani i dziś zamierzali podtrzymać tą serię. – Spotkają się dwie drużyny, które zgrają na podobnym poziomie. Spodziewam się zaciętego spotkania. Cieszę się, że zagramy przy pełnych trybunach w hali Torwar. To nas nie deprymuje tylko nam sprzyja – mówił przed meczem trener Projektu Warszawa, Piotr Graban.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy, bo od trzech udanych bloków. Przyjezdni próbowali odrobić straty, ale Projekt systematycznie powiększał przewagę. Zespół z PlusLigi szybko zamknął pierwszą partię wygrywając aż siedmioma punktami różnicy (25:18).

Drugą partię ponownie lepiej zaczął stołeczny zespół (13:10). Wtedy Włosi zdołali odrobić trzypunktową stratę, a następnie wyjść na prowadzenie. W końcówce goście byli lepsi w kluczowych sytuacjach, a atak Szwarca doprowadził do wyrównania stanu spotkania (25:21).

W trzecim secie na początku minimalną przewagę uzyskała Monza, jednak polski zespół szybko odpowiedział za sprawą Andrzeja Wrony (10:8). Wtedy przewaga Projektu już tylko rosła. Niedługo później wynosiła aż siedem punktów (21:14). Warszawianie nie oddali wysokiego prowadzenia w końcówce i podobnie jak w pierwszej partii, zwyciężyli 25:18. Seta asem serwisowym zamknął Karol Borkowski.

Kolejna partia zaczęła się nie najlepiej, bo od rezultatu 8:2 dla Włochów. Przez chwilę wydawało się, że o zwycięzcy tego meczu zadecyduje tie-break. Na szczęście z czasem gospodarze odrobili straty, a gra toczyła się wyrównanie. Dwa punkty Szalpuka wyprowdziły Projekt na prowadzenie 19:17. Ostatnie minuty seta należały zdecydowanie do Warszawian, którzy pewnie sięgneli po zwycięstwo w całym spotkaniu.

Rewanż we Włoszech już we wtorek, 27 lutego o godzinie 20:00.

Projekt Warszawa – Vero Volley Monza 3:1 (25:18, 21:25, 25:18, 25:19)