Za nami drugi dzień zmagań podczas Pucharu Świata w short tracku rozgrywanego w Pekinie. Dziś mogliśmy śledzić rywalizację na dystansach 500 i 1500 m oraz zmagania sztafet. Najważniejszą informacją jest awans do finału naszej kobiecej sztafety.

500 m:

W ćwierćfinałach dobrze spisała się Gabriela Topolska, która była druga w swoim biegu i jako jedyna z naszych reprezentantek uzyskała awans do półfinału (43.424). Tam niestety na mecie zameldowała się jako ostatnia i pozostała jej walka w finale B, gdzie zajęła 3. lokatę z rezultatem 44.318, co dało jej ostatecznie 8. pozycję. Wśród panów żaden z Biało-Czerwonych nie zdołał awansować do półfinału. Zarówno Diane Sellier, jak i Łukasz Kuczyński byli trzeci w swoich biegach.

1500 m:

W rywalizacji na dystansie 1500 m w repasażach o awans do półfinału walczyli Ada Majewska, Mateusz Mikołajuk i Neithan Thomas. Ta sztuka nie udała się jednak nikomu z naszych reprezentantów.

Sztafety:

Świetne informacje napłynęły natomiast na sam koniec dzisiejszych zmagań, kiedy to w półfinale rywalizowały sztafety kobiet na dystansie 3000 m. Polki w składzie: Ada Majewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Gabriela Topolska zajęły drugą lokatę w swoim biegu (4:10.286), przegrywając jedynie z Kanadyjkami (4:07.018). Tym samym nasze Panie zakwalifikowały się do jutrzejszego finału i powalczą o pierwsze w tym sezonie medale!

Jutro, oprócz rywalizacji finałowej kobiecej sztafety, w Pekinie odbędą się zmagania na dystansach 500 m i 1000 m.