Anna Maliszewska awansowała do finału Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Polka zajęła w półfinale 7 miejsce. Dobrego rezultatu z eliminacji nie powtórzyła Oktawia Nowacka. 

Maliszewska wystąpiła w półfinale B, a rozpoczęła go od bardzo dobrych walk w szermierce. Polka zanotowała aż 23 zwycięstwa, co przełożyło się na 240 punktów. Do tego dołożyła jeszcze 4 oczka w rundzie bonusowej, uzyskując 3 wynik półfinału. Niewiele gorzej poradziła sobie Oktawia Nowacka, która w szermierce była 6. W pływaniu już tak dobrze nie było. Oktawia zajęła 11 miejsce, natomiast Maliszewska uzyskała dopiero 15 czas. Decydujący był laser run, w którym zawsze dochodzi do dużych przetasowań. Ania Maliszewska miała w nim 12 czas netto, ale cały półfinał ukończyła na wysokiej 7 lokacie (1080 punktów), która dała awans do finału! Oktawia ostatecznie zajęła 13 miejsce – 1057 punktów.

W półfinale A wystąpiła Małgorzata Karbownik. Nasza młoda zawodniczka, która stawia dopiero pierwsze kroki w Pucharze Świata, nie powtórzyła dobrych wyników z eliminacji. W szermierce była trzynasta, w pływaniu osiągnęła 3 rezultat, natomiast laser run ukończyła z 15 wynikiem. Gosia zajęła 16 miejsce w swoim półfinale z dorobkiem 1035 punktów.