Za nami kolejne dwa etapy Rajdu Dakar 2024. Równą, wysoką formę utrzymuje Konrad Dąbrowski. Powody do zadowolenia po 10 etapie może mieć również Krzysztof Hołowczyc.

 

Równe tempo Konrada Dąbrowskiego

W stawce motocyklistów wciąż widnieją nazwiska dwóch Polaków: Konrada Dąbrowskiego oraz Bartłomieja Tabina. Lepiej radzi sobie pierwszy z nich. Zawodnik Duust Rally Team od kilku dni walczy nie tylko z trasą, lecz również z własnym organizmem i chorobą. I jak do tej pory wychodzi z tej walki zwycięsko. We wtorek nasz reprezentant po raz kolejny w tej edycji rajdu Dakar uplasował się w czołowej dwudziestce. 19 lokata na etapie, dała mu awans na 25 miejsce w klasyfikacji generalnej. Podczas 10 etapu Dąbrowski był 25 i to samo miejsce utrzymał w ogólnym zestawieniu. Bartłomiej Tabin we wtorek był 64, zaś w środę 62. W tabeli rajdu zawodnik Orion – Moto Racing Group znajduje się na 56 pozycji. Aktualnym liderem jest Ricky Brabec (Stany Zjednoczone).

Szybka środa w wykonaniu Hołowczyca

Po dwóch wypadkach i konieczności przebijania się z dołu stawki powody do zadowolenia mieli w końcu Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja. Załoga X-Raid Mini JWC Team na 9 etapie uzyskała 38 czas dnia. Biało-Czerwoni dużo lepiej pojechali dzień później. W środę polski team przez całą rywalizację utrzymywał dobre tempo, co pozwoliło na zajęcie wysokiego 14 miejsca. Wynik był tym cenniejszy gdyż z problemami mierzyli się dziś czołowi kierowcy rajdu. Liderzy Carlos Sainz i Lucas Cruz (Hiszpania) minęli metę na 22 miejscu. Natomiast zajmujący aktualnie drugie miejsce Sebastian Loeb (Francja) i Fabian Lurquin (Belgia) uplasowali się na 16 lokacie. W klasyfikacji generalnej Hołowczyc i Kurzeja zamykają aktualnie piątą dziesiątkę. Magdalena Zając i Jacek Czachor podczas 9 i 10 etapu zajęli odpowiednio 52 i 46 miejsce. W ogólnym zestawieniu załoga Proxcars TME Rally Team jest 47.

 

W klasie SSV Grzegorz Brochocki i Grzegorz Komar na dziewiątym etapie uzyskali 21, zaś na dziesiątym 17 wynik. Tegoroczni debiutanci są obecnie notowani na 27 miejscu w tabeli. Do końca zmagań pozostały już tylko dwa odcinki. Trzymamy kciuki za zdrowie i szczęśliwą metę w wykonaniu wszystkich Biało-Czerwonych.