Dzisiaj w ramach ostatniej kolejki Ligi Mistrzów, Jastrzębski Węgiel  podejmował u siebie niemiecki SVG Luneburg. Wszystkie 3 sety należały do gospodarzy 3:0 (25:17, 25:16, 25:19)

Siatkarzom z Jastrzębia-Zdroju potrzebny był tylko jeden punk, aby utrzymać prowadzenie w grupie i awansować z pierwszego miejsca do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów.

Tydzień temu jastrzębianie niespodziewanie przegrali z CV Guaguas Las Palmas 1:3. Ale odrobili straty wygrywając u siebie niedzielne spotkanie  3:1 z PSG Stal Nysa.

Z kolei brązowi medaliści ligi niemieckiej SVG Luneburg plasują się obecnie na trzecim miejscu grupy D.

Luneburg jest czwartym zespołem z Niemiec, z którym w rozgrywkach LM gra Węgiel. Gospodarze dzisiejszego spotkania jeszcze nigdy w swojej historii LM nie przegrali z niemiecką drużyną we własnej hali.

– W środę czeka nas ważny mecz z Luneburgiem, by zająć pierwsze miejsce w grupie i uniknąć baraży. Po to, by później po dwóch tygodniach gry co trzy dni, mieć tylko jeden mecz w tygodniu i okazję do tego, by popracować na treningu – powiedział przed meczem Benjamin Toniutti, kapitan Jastrzębskiego Węgla

– Mamy zamiar wygrać z drużyną z Luneburga i przypieczętować tę pierwszą lokatę w naszej grupie – dodał środkowy Jurij Gladyr

Pierwszy punkt zdobyli goście. Był to jedyny moment w tym secie kiedy mieli przewagę. Jastrzębie szybko zaczęły odskakiwać rywalom i po asie serwisowym Hubera było już 7:3. Przy stanie 9:4 trener Niemiec poprosił o przerwę, po niej Knigge dołożył 5 punkt. Gospodarze jednak nie pozwolili odrobić strat rywalom. Po ataku Fornala prowadzili już 17:11. Set zakończył się blokiem Mistrzów Polski i przejściem linii przez rywali.

Grę w drugiej odsłonie ponownie kontrolowali jastrzębianie. Kiedy uciekli na 10:4, szkoleniowiec gości ponownie wziął czas. Ale znowu zdołali zdobyć tylko jeden punkt.  Gospodarzom natomiast udało się zwiększyć przewagę aż o 9 oczek.  Chwilę później prowadzili już 20:10. Ostatecznie wygrali seta do 16. Dwie wygrane partie oznaczały awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

W trzeciej serii Luneburg przebudził się i na chwilę zmącił spokój Mistrzów Polski wysuwając się na prowadzenie 5:2.  Po ataku M’Baye Jastrzębie odrobiły straty i wróciły na prowadzenie. Gościom udało się zbliżyć dwa razy na kontakt, ale gospodarze szybko wrócili na swój tor i odskoczyli na 18:15, wygrywając ostatniego seta 25:19

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, M’Baye, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) Skruders, Sclater, Jóźwik

SVG Luneburg: Bohme, Elgert, Elser, Kunstmann, Rohrs, Knigge, Worsley (libero) oraz Ketrzynski, Mohwinkel

MVP: Tomasz Fornal

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!