Po dniu przerwy i odpoczynku kierowcy wrócili na trasę tegorocznego rajdu Dakar. Podczas siódmego etapu świetnie spisał się Konrad Dąbrowski, który wyrównał ustanowione ledwie kilka dni wcześniej życiowe osiągnięcie.

 

Życiowa forma Konrada Dąbrowskiego!

Konrad Dąbrowski przyzwyczaił swoich fanów do tego, że wkłada w swoje przygotowanie całe serce. Nie inaczej było w przypadku szlifowania formy przed tegoroczną edycją najtrudniejszego rajdu świata. Polak podczas 4 etapu po raz pierwszy w swojej karierze znalazł się w czołowej dwudziestce motocyklistów zajmując wysokie 13 miejsce. Dziś wyrównał ten wynik na 7 etapie prowadzącym z Riyadh do Al Duwadimi. Jadący w barwach Duust Rally Team zawodnik stracił do niedzielnego zwycięzcy Jose Ignacio Cornejo Florimo 20 minut i 51 sekund. W klasyfikacji generalnej Dąbrowski awansował na 28 miejsce. Strata do aktualnego lidera Ricky’ego Brabeca (Stany Zjednoczone) wynosi 6 godzin 11 minut i 35 sekund. W dużej mierze jest spowodowana problemami z motocyklem Polaka, które pojawiły się podczas etapu piątego.

Bartłomiej Tabin był dziś 66 (+2h 16′ 16″), a w ogólnym zestawieniu plasuje się na 58 miejscu.

Klasa Challenger bez Biało-Czerwonych

Smutno się dziś patrzy na tabelę klasy challenger. Przez długi czas liderami pozostawali Eryk Goczał i Oriol Mena (Hiszpania). Niestety wczoraj, podczas dnia przerwy gruchnęła wiadomość o dyskwalifikacji polsko-hiszpańskiej załogi ze względu na nieregulaminowe sprzęgło. Ich los podzieliła druga z ekip Energylandia Rally Team – Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk. Oni również zostali wykluczeni przez sędziów z powodu karbonowego elementu. Na starcie 7 etapu nie pojawili się z kolei Marek Goczał i Maciej Marton. Ostatnia z polskich ekip zajmowała odległą lokatę ze względu na wcześniejsze problemy z autem. W królewskiej klasie Ultimate 20 miejsce zajęli dziś Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja. Z kolei na 48 lokacie do mety dojechali Magdalena Zając i Jacek Czachor. W klasyfikacji generalnej Biało-Czerwoni zajmują odpowiednio 49 i 48 miejsce. Liderami są Hiszpanie Carlos Sainz i Lucas Cruz.

 

Słabszy etap zanotował dziś Dariusz Rodewald. Jadący na holenderskiej licencji mechanik załogi Boss Machinery Team De Rooy FPT uplasował się dziś na 6 miejscu. W klasyfikacji generalnej zespół Polaka, który przez długi czas prowadził zajmuje obecnie 4 miejsce. Strata do podium wynosi już jednak ponad trzy godziny.