Zawodniczki reprezentacji Polski do lat 23 biorą udział w towarzyskim turnieju, który rozgrywany jest w Szwecji. W środę biało-czerwone grały z drużyną Niemiec do lat 20, tamto spotkanie Polki przegrały 2:3. Dzisiejszym rywalem naszej reprezentacji była drużyna Szwecji.

Starcie rozgrywane było w szwedzkim mieście Växjö. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów, żadna ze stron nie była w stanie stworzyć sobie zagrożenia pod bramką przeciwniczek. Niestety, w 32 minucie tego meczu, reprezentantki Szwecji objęły prowadzenie. Swoją szansę wykorzystała Felicia Schroder, napastniczka zespołu Hacken. Polki nie były w stanie doprowadzić do wyrównania w pierwszej części meczu. Po 45 minutach biało-czerwone schodziły na przerwę przegrywając ze Szwecją 0:1.

Niestety, druga część spotkania okazała się być jeszcze gorszą od pierwszej. Szwedzki już w 47 minucie podwyższyły prowadzenie. Ponownie, na listę strzelców, wpisała się Felicia Schroder. Kluczowe okazały się również ostatnie minuty tego meczu. W 82 i 85 minucie reprezentantki Szwecji strzeliły trzecią i czwartą bramkę. Do siatki Natalii Radkiewicz trafiły Matilda Nilden oraz Evelyn Ijeh.

Polska u23 – Szwecja u23 0:4

Kolejny mecz reprezentacja Polski rozegra 4 czerwca o godzinie 13. Rywalem biało-czerwonych będzie drużyna Australii.