Historyczny konkurs odwołany. Po raz pierwszy na skoczni Skalite w Szczyrku (K-90), miały zostać rozegrane zawody Pucharu Świata. Niestety loteryjne warunki pogodowe pokrzyżowały plany organizatorom i konkurs musiał zostać przerwany. Miał być to drugi przystanek z cyklu PolSKI Turniej.

To miał być pierwszy konkurs Pucharu Świata w Szczyrku. Niestety główną rolę, odegrał wiatr, który dość mocno namieszał. Podmuchy były silne i wiało z różnych kierunków, co spowodowało długie przerwy i nierówne szanse dla zawodników. Od samego początku prognozy nie były zbyt optymistyczne. Organizatorzy do samego końca walczyli o to, żeby rozegrać, chociażby jedną serię konkursową. Niestety okazało się to niemożliwe. 

Cierpliwość kibiców, a także zawodników została wystawiona na próbę. Konkurs, który miał przejść do historii, niewątpliwie się w niej zapisał, ale nie z powodu rywalizacji i wyników, a wiatru i długiego czasu oczekiwania. Organizatorzy za wszelką cenę chcieli dokończyć zawody. Kiedy wydawało się, że uda się dociągnąć zmagania do końca, przed czołową dziesiątką PŚ, podjęto decyzję o odwołaniu zawodów. Decyzja ta jest zrozumiała, bo zawsze bezpieczeństwo zawodników jest na pierwszym miejscu. 

Po wtorkowych kwalifikacjach, na skoczni normalnej, faworytem do zwycięstwa był Ryoyu Kobayashi. Japończyk prezentuje znakomitą formę, a potwierdzeniem miały być dzisiejsze zawody. 

Do konkursu przystąpiło pięciu naszych reprezentantów, którym udało się oddać skoki, a próby przez nich wykonane mogły napawać optymizmem. Dobrze zaprezentowali się: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek.

W nierównej walce z warunkami jury musiało się poddać i odwołać zawody. W momencie ich anulowania liderem był Dawid Kubacki, a pozostali reprezentanci zajmowali wysokie lokaty.

PolSKI turniej rozpoczął się w piątek. Pierwszym przystankiem była rywalizacja w Wiśle. Jest to debiutancka edycja. Kolejne zawody, kończące cały cykl odbędą się w Zakopanem (19-21 stycznia)

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu! 

 

Autor: Aleksandra Frąk