Za nami inauguracja kolejka rundy finałowej Orlen Superligi, w której zwycięstwa odniosły zespoły MKS-u FunFlor Lublin, MKS-u URBIS Gniezno oraz Zagłębia Lubin. Natomiast na pierwszym miejscu w tabeli dalej pozostaje ekipa Zagłębia Lubin.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS FunFloor Lublin 20:31 (11:14)

Piotrcovia rozpoczęła ten mecz od prowadzenia 1-0 jak się później okazało to był jedyny moment kiedy znajdowała się na prowadzeniu. Następnie zaczęliśmy oglądać dominację zespołu z Lublina, który po kilkunastu minutach prowadził 9:4. Na przerwę jednak zawodniczki obu drużyn schodziły przy wyniku 14:11 dla przyjezdnych. W drugą część spotkania bardzo udanie weszły lublinianki, które szybko powiększyły swoją przewagę do różnicy 8 “oczek” (20:12). Zatem podopieczne Edyty Majdzińskiej pewnym krokiem zmierzały po zwycięstwo w pierwszej serii gier rundy finałowej. Ostatecznie wygrały to spotkanie wynikiem 31:20.

MVP: Daria Szynkaruk -7 bramek, 88 % skuteczności

MKS URBIS Gniezno – Młyny Stoisław Koszalin 27:25 (14:12)

Początek potkania należał do drużyny gości (4:1) lecz po 15 minutach gry mieliśmy już rezultat remisowy 6:6. Od tego momentu dominować zaczęły zawodniczki z Gniezna, które pierwszą część spotkania zakończyły prowadząc 14:12. W drugiej połowie gospodynie kontynuowały dobrą grę i po trafieniach min. Hartman i Szczepanik przewaga wynosiła 5 trafień (19:14). W końcówce zawodniczki z Koszalina próbowały wrócić do meczu zmniejszając straty do zaledwie dwóch bramek (25:23). Gospodynie jednak mecz miały pod kontrolą wygrywając finalnie 27:25.

Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 35:28 (16:16)

Pierwszą kolejkę rundy finałowej zakończyło starcie Zagłębia Lubin z KPR Gminy Kobierzyce. Początek spotkania był bardzo wyrównany, a wynik przez pierwsze minuty oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówce pierwszej części spotkania ekipa gości wyszła na prowadzenie 15:11. Drużyna gospodarzy nie poddawała się i tuż przed przerwą doprowadziła do remisu 16:16. Zawodniczki Zagłębia Lubin po bardzo dobrej końcówce pierwszej części nakręciły się zyskując przewagę (21:18) nad rywalkami na początku drugiej połowy. Drużyna gości mimo prób nie była w stanie już nawiązać walki z liderem Orlen Superligi. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Zagłębia Lubin 35:28.

MVP: Adrianna Górna – 9 bramek, 69% skuteczności