Dziś w drugim meczu Ligi Mistrzów CEV, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mierzyła się na wyjeździe z Olympiakos Pireus. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli wicemistrzowie Polski, którzy wygrali pierwszy pojedynek 3:1. Dziś jednak nie pokazali się z mocnej strony i ulegli rywalom 0:3.

Pierwszy set zaczął się dość wyrównanie, obie ekipy grały punkt za punkt. Przy stanie 8:9 dla Azot- drużyna gospodarzy zaliczyła sześciopunktową serię wygranych ataków i wyszła na prowadzenie (14:9). Ewidentnie ta sytuacja wpłynęła na naszą drużynę, która nie mogła odrobić strat i powalczyć w tym secie o wygraną. I tak też się stało ZAKSA przegrała pierwszy do 18.

W drugą serię lepiej weszli zawodnicy z Grecji, szybko zyskali dwupunktową przewagę (9:7), którą dłuższy czas utrzymywali. ZAKSA musiała poprawić grę w ataku i bloku oraz lepiej serwować, aby zwycięstwo w tym secie było w ich zasięgu. Niestety gra Kędzierzyn-Koźle pogorszyła się, a Olympiakos wykorzystało swoją szansę i powiększała przewagę (20:15). Gospodarze wygrali 25:19 i prowadzili już w meczu 2:0.

Trzecia partia była bardzo ważna dla naszych siatkarzy, ponieważ musieli walczyć o pozostanie w meczu. Niestety ponownie po wyrównanym początku Olympiakos zdobyło kilka oczek przewagi (14:11). ZAKSA była dziś bezradna i popełniała wiele podstawowych błędów. W końcowym fragmencie seta gospodarze bawili się już grą i czuli swobodę, ponieważ byli pewni wygranej. Jednak Kędzierzyn-Koźle zdołał odrobić większość strat (20:19) i do remisu dzielił ich tylko punkt. Chwilowa nadzieja na przedłużenie meczu minęła — rywale poszli za ciosem i zwyciężyli trzeci set 25:22 oraz cały mecz 3:0.

Olympiakos SFP — ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:18, 25:19, 25:22)

Zawodnicy:

ZAKSA: E. Shoji, K. Banach, M. Janusz, R. Gil, A. Takvam, B. Kluth, B. Bednorz, D. Chitigoi, D. Pashytskyy, J. Szymański, K. Zapłacki, Ł. Kaczmarek, T. Wiltenburg.

Trener: Tuomas Sammelvuo

Olympiakos: D. Gkaras, D. Komitoudis, D. Tziavras, D. Travica, A. Pajenk, A. Dalakouras, E. Vaiopoulos, G. Guazzelli, H. Oliva, M. Tzourits, N. Zoupani, R. Koumentakis, S. Chandrinos, T. Stern.

Trener: Daniel Castellani