W trwającym w chorwackim Porecu turnieju towarzyskim reprezentantki Polski po raz pierwszy w swojej historii mierzyły się z zawodniczkami z Grenlandii. Biało-Czerwone rozgromiły rywalki, zwyciężając aż 12:1.

Było to pierwsze w historii starcie z tak egzotycznymi rywalkami, jakimi są Grenlandki. Już w 2 minucie Marlena Jaszyk rozpoczęła strzelanie w turnieju towarzyskim w Chorwacji. Zaledwie 240 sekund później wynik podwyższyła Julia Basta. Przewaga naszych zawodników nie ulegała dyskusji. Przeciwniczki przez całą pierwszą połowę oddały zaledwie jeden celny strzał na bramkę. Polki w tym czasie znajdowały sposób na pokonanie golkiperki z Grenlandii aż siedmiokrotnie.

Po zmianie stron Biało-Czerwone nieco spuściły z tonu, lecz mimo to były w stanie odnieść nieoficjalnie najwyższe zwycięstwo w historii (nieoficjalnie, bowiem Grenlandii nie są członkiniami FIFA). W międzyczasie — w 26′ Heidi M. Jansen zdobyła honorowe trafienie dla swojej drużyny, korzystając na błędzie Wioletty Myjak. Ostatecznie reprezentantki Polski zwyciężyły aż 12:1. Hat-trickiem popisała się Julia Szostak. Po dwie trafienia zanotowały Natalia Matuszewska, Paula Fronczak i Agata Sobkowicz.

W czwartek Polki zmierzą się z Włoszkami.

Turniej towarzyski w Porecu:

POLSKA — GRENLANDIA 12:1 (7:0)

Bramki: Marlena Jaszyk 2′, Julia Basta 6′, Natalia Matuszewska 10′, 16′, Julia Szostak 10′, 32′, 33′, Katarzyna Włodarczyk 11′, Paula Fronczak 19′, 31′, Agata Sobkowicz 38′, 39′ – Heidi M. Jensen 26′