Nie dość, że reprezentacja Polska w tegorocznej edycji Lidze Narodów kobiet jest niepokonana, to jeszcze straciła zaledwie seta w pierwszych 6 spotkaniach tych rozgrywek. Dzisiaj zmierzyły się z reprezentacją Niemiec, która w przeciwieństwie do naszej kadry, wygrała tylko 1 mecz, o podtrzymanie dobrej passy.

Wyjściowa szóstka Polek:
Klaudia Alagierska, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Joanna Wołosz, Natalia Mędrzyk, Magdalena Jurczyk, Aleksandra Szczygłowska (L)

Niemki lepiej weszły w ten mecz. Po przestrzeleniu Stysiak oraz ataku z przechodzącej Cekulaev był wynik 4:1 dla naszych rywalek. Polki miały problem z przyjęciem zagrywek naszych zachodnich sąsiadek, dzięki czemu one w środkowej fazie tej partii oddaliły się od nas na 6 punktów – 16:10 dla Niemiec. Przy zagrywce Alagierskiej zmniejszyliśmy straty do 2 punktów – 14:16, lecz nasze rywalki znów nabrały wiatru w żagle i zdobyły 3 punkty z rzędu. Najpierw Alagierska popełniła błąd z zagrywki, później Alsmeier zmieściła piłkę między blok, a siatkę, a na końcu oddaliśmy punkt Niemką – 19:14. Od tego momentu Polki zaczęły grać skutecznie blokiem i dzięki czemu doprowadziły do remisu po 22, a set chwilę później został zakończony, skutecznym atakiem z przechodzącej Łukasik – 25:23 dla Polski.

2 set rozpoczął się od wyrównanej gry obu ekip, ale dzięki dwóm wyszarpanym punktom Polek, które zostały zakończone skutecznymi atakami Łukasik, wyszliśmy na prowadzenie 9:7. Niestety, 4 następne akcje zakończyły się powodzeniem dla naszych rywalek – 11:9 dla Niemiec. Chwilę później Biało-czerwone nie tylko odrobiły straty, ale też wyszły na prowadzenie. Najpierw dwa punkty z rzędu zdobyła Łukasik, potem Weitzel zaatakowała w siatkę, a na koniec długą akcję zakończyła Stysiak – 17:14. Mimo że Niemki próbowały jeszcze odrobić straty, to Polki kontrolowały już końcówkę tej partii, która zakończyła się skutecznym przebiciem oburącz Stysiak – 25:20.

Wyśmienity początek trzeciego seta Polek, kiedy to Stysiak oraz Mędrzyk zdobyły punkt z kontrataku – 4:1. Wchodząc w środkową część seta wśród Biało-czerwonych pojawiły się problemy z przyjęciem zagrywki rywalek, przez co Niemki nie tylko doprowadziły do remisu po 9, ale również wyszły na trzypunktowe prowadzenie 13:10. Świetny moment przez najbliższe parę akcji miała Mędrzyk. Dzięki jej skutecznym uderzeniem, Polki doprowadziły do remisu po 15. Po kilku akcjach rozegranych na kontakcie obu ekip, wchodząc w końcowe fragmenty tego seta, Łukasik najpierw była skuteczna z kontry, a potem również w bloku – 21:19. Biało-czerwone do końca spotkania jeszcze powiększyły swoje prowadzenie i wygrały tę partię 25:21.

Polska vs Niemcy 3:0 (25:23, 25:20, 25:21)