Mistrzostwa Europy w parastrzelectwie, rozgrywane w Grenadzie (Hiszpania), zbliżają się ku końcowi. I choć do zamknięcia rywalizacji pozostało jeszcze kilka dni, już dziś wiemy, że Biało-Czerwoni przywiozą z nich worek medali.

 

Złoto Moskal okraszone rekordem świata!

Niezwykłej rzeczy w konkurencji karabin pneumatyczny stojąc osób z dysfunkcją wzroku dokonała Barbara Moskal. Polka rozpoczęła zmagania od trzeciej lokaty w kwalifikacjach (576.4) i pewnego awansu do finału. W nim zaś nie miała sobie równych. Nie tylko zwyciężyła z wyraźną przewagą nad resztą stawki, zdobywając tytuł Mistrzyni Europy, ale też ustanowiła nowy rekord świata! Najlepszy wynik w historii wynosi obecnie 227.9 oczek. Na uwagę zasługują także lokaty pozostałych reprezentantek Polski startujących w finale. Katarzyna Orzechowska była 6. (126.8), a Wioleta Zarzecka 8. (92.3). W zestawieniu, na 10 miejscu, znalazł się także Grzegorz Kłos (511.1).

 

Szymon Sowiński tuż za podium

Bliski zdobycia szóstego medalu podczas Mistrzostw Europy był Szymon Sowiński, który wystartował dziś w konkurencji pistoletu dowolnego 50 metrów P4. Polak rozpoczął od trzeciego miejsca w kwalifikacjach (528-7x), wyprzedzając Włocha Davide Franceschettiego jednym centralnym środkiem (528-6x). W finale Szymon i Davide zamienili się miejscami, a tym samym nasz reprezentant został czwartym zawodnikiem Starego Kontynentu. Był to jego ostatni start na hiszpańskich strzelnicach, a do kraju wróci z aż 5(!) krążkami, w tym dwoma złotymi wywalczonymi indywidualnie.

Z dobrej strony w konkurencji R6 karabin leżąc pokazał się Marek Dobrowolski. Zawodnik Legii Warszawa zajął 10. miejsce z dorobkiem 616.8 punktów. Emilia Babska była 22. (608.6), Emilia Trześniowska 29. (599.1), a Waldemar Andruszkiewicz 33. (585.6).