Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla odwracają losy rywalizacji z Gas Sales Daiko Piacenza i po zwycięstwie 3-0 awansują do półfinału Ligi Mistrzów!

Jastrzębski Węgiel – Gas Sales Daiko Piacenza

Do spotkania rewanżowego w lepszych nastrojach przystępowali goście, którzy pierwsze spotkanie wygrali 3-2. Natomiast zawodnicy Jastrzębskiego Węgla wspomagani przez swoich kibiców chcieli wygrać to spotkanie i awansować do półfinału Ligi Mistrzów. Spotkanie lepiej zaczęli jastrzębianie, którzy po asie serwisowym Hubera prowadzili 4-2. Przez kolejne akcje Mistrzowie Polski utrzymywali niewielką przewagę nad rywalami z Włoch. Natomiast po ataku z przechodzącej piłki Simona rywale odrobili straty doprowadzając do remisu 13-13. Polacy jednak dalej nacierali ponownie zyskując dystans nad zawodnikami Piacenzy (22-17). Finalnie po skutecznym ataku Gladyra ze środka siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali pierwszą partię 25-22.

Przez pierwsze kilka akcji drugiego seta oglądaliśmy grę punkt za punkt. Zmienili to Włosi, którzy wykorzystując błędy jastrzębian wyszli na prowadzenie 9-6. Podopieczni Marcelo Mendeza wrócili do swojej dobrej gry z pierwszego seta dzięki czemu zaczęli odrabiać straty. Po bloku na Lealu na tablicy wyników mieliśmy już rezultat remisowy 16-16. Niestety w kluczowej fazie seta Włosi ponownie wysunęli się na prowadzenie 23-21. Wtedy o czas poprosił szkoleniowiec polskiego zespołu dzięki czemu wybił rywali z uderzenia. Dwie kolejne akcje padły łupem zawodników Jastrzębskiego Węgla, którzy doprowadził do remisu 23-23. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali Mistrzowie Polski, wygrywając także drugiego seta (26-24) będąc o krok od awansu do półfinału Ligi Mistrzów.

Podopieczni Marcelo Mendeza nie zatrzymywali się i to oni po asie serwisowym Partiego znajdowali się na prowadzeniu 7-3 w trzecim secie. Jastrzębianie kontrolowali przebieg meczu utrzymując bezpieczną przewagę nad rywalami w kolejnych akcjach. Błędy indywidualne popełniali Leal czy Lucarelii dzięki czemu zawodnicy Jastrzębskiego Węgla prowadzili już 15-8. Niestety zawodnicy Piacenzy w tamtym momencie obudzili się odrabiając straty. Po skutecznej kontrze zwieńczonej atakiem Simona zmniejszyli straty zaledwie do jednego “oczka” (21-20). Na szczęście kluczowe piłki tego seta padły łupem jastrzębian, którzy po ataku Hubera wygrali 25-21 i mogli świętować awans do najlepszej “4” Ligi Mistrzów !

MVP: Benjamin Toniutti

Jastrzebski Wegiel – Gas Sales Daiko Piacenza 3:0
(25:22, 26:24, 25:21)

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!