Polka po dobrym występie podczas zawodów w Dubaju zachowuje szansę na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej w konkurencji street.

W ostatnich dniach najlepsze skateboardzistki w konkurencji street rywalizowały w Dubaju w finałowych zawodach pierwszej fazy kwalifikacji olimpijskich. Na starcie mogliśmy zobaczyć także dwie Biało-Czerwone: Weronikę Choromańską oraz Zuzannę Bone. Zawody były podzielone na 4 etapy: kwalifikacje, ćwierćfinał, półfinał oraz finał. Polki walkę o pozostanie w walce o Igrzyska rozpoczęły od kwalifikacji, w których z bardzo dobrej strony pokazała się Zuzanna Bone uzyskując wynik 39.21 pkt co przełożyło się na 11 miejsce. Natomiast Weronika Choromańska może mówić o dużym szczęściu bowiem zajęła 27 miejsce (32.29), które było ostatnim dającym awans do ćwierćfinału. Z kolei już w ćwierćfinale lepiej poszło Weronice Choromańskiej, która z rezultatem 44.46 pkt zajęła 19 lokatę. Nasza reprezentantka co prawda nie awansowała do półfinału ale ten wynik pozwolił na awans o 15 “oczek” na 43 pozycję w rankingu olimpijskim dzięki czemu Polka pozostała w walce o Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Zuzanna Bone podczas swojego przejazdu podjęła ryzyko, które niestety nie opłaciło się i z wynikiem 8.27 pkt zakończyła rywalizację w Dubaju na 31 miejscu odpadając tym samym z rywalizacji o wyjazd do stolicy Francji na najważniejszą imprezę czterolecia.

Kolejne zawody odbędą się w Szanghaju (14-19 maja) oraz Budapeszcie (18-23 czerwca), gdzie 44 zawodniczki będą walczyły o 22 “przepustki” do Paryża.