Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Polka pokonała dzisiaj nad ranem polskiego czasu Kazaszkę Julię Putincewę 2:0 (6:1, 6:2).

Mecz od pewnie wygranego serwisu rozpoczęła Polka. Chwilę później również bez większych problemów swojego gema serwisowego wygrała Kazaszka. Z niezłych tarapatów udało się wyjść liderce rankingu w trzecim gemie meczu. Putincewa miała wtedy aż trzy szanse na przełamanie z rzędu. Jednak Świątek zdołała wyjść z opresji i ostatecznie zapisała gema na swoje konto. Od tego momentu nasza reprezentantka wygrała cztery kolejne gemy z rzędu, w tym dwukrotnie przełamała rywalkę i po 29 minutach zakończyła pierwszą partię wynikiem 6:1.

W drugim secie gemy były o wiele bardziej wyrównane niż w pierwszym. Świątek po raz kolejny bardzo dobrze rozpoczęła, bo już po kilku minutach prowadziła 3:0, mając na koncie aż dwa przełamania na swoją korzyść. Od tego momentu mieliśmy kilka gemów, w których obie zawodniczki przełamywały się nawzajem. Ta zależność zakończyła się po siódmym gemie drugiego seta, kiedy na tablicy wyników mieliśmy 5:2 i pewne prowadzenie Igi. Wtedy Polka do „0” wygrała swojego gema serwisowego i zakończyła całe spotkanie.

Rywalką Polki w ćwierćfinale będzie znana polskim kibicom Dunka Caroline Wozniacki, która w 1/8 finału pokonała Angelique Kerber.