Reprezentantki Polski w skokach narciarskich mają za sobą bardzo udane kwalifikacje do konkursu w słoweńskim Ljubnie! Awans do fazy głównej uzyskały zarówno Anna Twardosz jak również Pola Bełtowska!

Lepiej z Polek w kwalifikacjach spisała się Anna Twardosz, liderka naszej reprezentacji skoczyła na odległość 78 metrów i z notą 103 punktów została sklasyfikowana na dobrym 30 miejscu. Troszkę słabiej zaprezentowała się Pola Bełtowska, która i tak skoczyła dużo dalej niż na treningach. 17-letnia zawodniczka uzyskała odległość 75 metrów i z notą wynoszącą 96,4 została sklasyfikowana na 38 pozycji. Dużą pomocą dla młodszej z Polek były dyskwalifikacje i nieobecności na skoczni (Marity Kramer, Klary Ulrichovej i Heidi Dyhre Traaserud).

W kwalifikacjach łącznie wystąpiło 48 zawodniczek, a najlepszą w dzisiejszych zmaganiach okazała się reprezentantka gospodarzy Nika Prevc, która uzyskała 87 metrów i wygrała kwalifikacje z notą 132 punktów. Druga lokata przypadła Austriaczce Jacqueline Seifriedsberger a trzecie łączone dla Niemki Kathariny Schmid i Słowenki Niki Kriznar.

Jutrzejszy konkurs indywidualny jest zaplanowany na godzinę 11.30, wcześniej zawodniczki wystąpią w serii próbnej. Natomiast na niedzielę są zaplanowane zarówno kwalifikacje, jak i drugi tego weekendu konkurs indywidualny.