Dobre wyniki Biało-Czerwonych w Pucharze Świata w austriackim Simonhohe! Najlepszy wynik w tym sezonie uzyskał Oskar Kwiatkowski, który zajął 6. miejsce!

W kwalifikacjach Oskar spisał się bardzo dobrze i zajął czwarte miejsce. Pierwszą przeszkodą w fazie pucharowej był Włoch Aaron March. Po wyrównanym wyścigu Polak zwyciężył o 0,08 sekundy. W ćwierćfinale czekał Austriak Fabian Obmann. Niestety tu Kwiatkowski źle zaczął i wyraźnie przegrał z Austriakiem, który ukończył na podium. Wcześniej w kwalifikacjach 21. miejsce zajął Michał Nowaczyk.

Niestety, do fazy pucharowej nie awansowała żadna z trzech polskich snowboardzistek. Maria Chyc-Bukowska zajęła 19. miejsce, Weronika Dawidek była 20., a Olimpia Kwiatkowska 29. Dla tej pierwszej oraz Michała Nowaczyka to podobnie jak dla Oskara najlepsze wyniki w obecnym sezonie.

Jutro o godzinie 11:30 Biało-Czerwoni wystąpią w starcie drużynowym.