Mistrzostwa Europy w strzelectwie, rozgrywane w Osijeku  są już na finiszu. W piątek rozegrana zostanie ostatnia konkurencja. Jednak spieszymy donieść, że dziś Biało-Czerwoni znów sięgnęli po najwyższe cele.

 

Polacy Mistrzami Europy!

W konkurencji pistoletu szybkostrzelnego juniorów podczas Mistrzostw Europy w Osijeku Biało-Czerwoni wystąpili w składzie: Tomasz Jędraszczyk, Ivan Rakitski i Stanisław Nowosadko. W rozegranej w czwartek odmianie TRIO event Polacy wypadli fantastycznie. Od samego początku sygnalizowali wysoką formę i wygrali kwalifikacje z wynikiem 551-5x, wyprzedzając drugich Niemców aż o 8 oczek. Następnie w pojedynku o złote medale nie pozwolili naszym zachodnim sąsiadom dojść do słowa. Ogromna przewaga przełożyła się na zwycięstwo 16:2 i zdobycie tytułu Mistrzów Europy!

Dzień wcześniej drużyna w tym samym składzie zdobyła srebrne medale w standardowej wersji konkurencji pistoletu szybkostrzelnego juniorów z wynikiem 1699-43x. Lepsi od naszych reprezentantów w środę byli tylko Francuzi (1725-48x). Warto dodać, że w finale indywidualnych zmagań znalazło się dwóch Polaków. Tomasz Jędraszczyk został sklasyfikowany na 5, zaś Wiktor Kopiwoda na 6 miejscu.