Za nami tegoroczne Mistrzostwa Europy w parastrzelectwie. Biało-Czerwoni na strzelnicach w Grenadzie (Hiszpania) spisywali się fantastycznie, a całą imprezę zakończyli złotym medalem!

 

Marek Dobrowolski Mistrzem Europy!

Marek Dobrowolski rewelacyjnie zaprezentował się w dzisiejszym zmaganiach w konkurencji karabin R7 3 postawy 50 metrów. Zawodnik Legii Warszawa rozpoczął od spokojnych kwalifikacji, w których zajął 4. miejsce (1154-39x) i wywalczył przepustkę do finału. W kluczowej fazie kroku reprezentantowi Polski długi czas dotrzymywał Węgier Csaba Rescsik, a losy wygranej ważyły się do ostatniej chwili. Zwycięsko z tej batalii wyszedł Polak, który z wynikiem 447.9 został Mistrzem Europy!

W konkurencji karabin R8 3 postawy 50 metrów zobaczyliśmy dziś Emilię babską. Nasza reprezentantka zajęła 4. miejsce z wynikiem 443.8 oczek.

 

Grad medali Biało-Czerwonych

Całą imprezę z pewnością można rozpatrywać w kategorii ogromnego sukcesu. Polacy wielokrotnie stawali na podium i do kraju wrócą z 10 krążkami (6 złotymi i 4 srebrnymi). Aż połowa z nich była udziałem Szymona Sowińskiego.