Klaudia Breś, Natalia Król i Katarzyna Klepacz zdobyły brązowy medal Mistrzostw Europy w konkurencji pistoletu pneumatycznego w drużynie. Indywidualnie Breś i Król miały sporego pecha, ponieważ do finału zabrakło im zaledwie punktu.  

Za nami pierwszy dzień seniorskich zmagań w węgierskim Gyor. W pistolecie pneumatycznym kobiet dobrze spisały się Biało-Czerwone, chociaż jednocześnie zabrakło im trochę szczęścia. Zarówno Klaudia Breś, jak i Natalia Król zdobyły po 571 punktów i zajęły odpowiednio 9 oraz 11 miejsce. Czołową ósemkę, czyli jednocześnie awans do finału zapewniał natomiast wynik 572 pkt. Natalia może szczególnie żałować drugiej serii, w której zanotowała wpadkę, zdobywając jedynie 92 pkt. Breś była równiejsza, ale zabrakło jej jednej wybitnej serii. Trzecia z Biało-Czerwonych, Katarzyna Klepacz zajęła 43 miejsce z wynikiem 560 pkt.

W drużynie nie rozgrywa się oddzielnych zawodów. Zliczane są wyniki trzech zawodniczek z rywalizacji indywidualnej. Bezapelacyjnie najlepsze były Węgierki, które zdobyły aż 1709 punktów. Drugie miejsce zajęły Ukrainki z dorobkiem 1703 oczek. Na trzecim stopniu podium stanęły za to Polki. Breś, Król i Klepacz wystrzelały łącznie 1702 punkty, a więc do srebra zabrakło im jedynie jednego oczka. Z kolei jednym punktem Biało-Czerwone wygrały z Bułgarkami.

Słabe wyniki notowali panowie w pistolecie pneumatycznym oraz miksty w karabinie pneumatycznym. Poniżej przedstawiamy wyniki Polaków w tych konkurencjach.

Karabin pneumatyczny, mikst: 

22. Julia Piotrowska/Tomasz Bartnik

24. Aneta Stankiewicz/Maciej Kowalewicz

Pistolet pneumatyczny, mężczyźni:

37. Jerzy Pietrzak

58. Oskar Miliwek

66. Grzegorz Długosz

Pistolet pneumatyczny, mężczyźni drużynowo:

16. Polska (Pietrzak, Miliwek, Długosz)

Bardzo dobra informacja nadeszła także z Grand Prix w Katarze w miejscowości Amir. Kacper Baksalary wywalczył srebro w konkurencji skeet! Mamy nadzieję na jeszcze więcej takich newsów ze świata strzelectwa.

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!