Norweżka Eirin Maria Kvandal wygrała czwartkowe kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Lahti. W piątkowych zmaganiach wystartują Anna Twardosz i Pola Bełtowska.

O awans tym razem nie było trudno, gdyż do kwalifikacji przystąpiło zaledwie 41 zawodniczek. Mimo to w konkursie nie zobaczymy kompletu naszych reprezentantek. Ostatnią lokatę zajęła bowiem Nicole Konderla.

W treningach Polki nie spisywały się najlepiej, zajmując miejsca w końcówce stawki. Z niezłej strony pokazała się jedynie w pierwszej serii Anna Twardosz, która po skoku na 103 metry była trzydziesta.

Kwalifikacje otworzyła skokiem na odległość 96,5 metra Pola Bełtowska. Uplasowało ją to na odległej, 39. pozycji. Niestety sporo bliżej wylądowała chwilę później Nicole Konderla. Próba na 85. metr spowodowała, że reprezentantka Polski zajęła 41. lokatę i jako jedyna nie awansowała do konkursu. Ostatnia z Biało-Czerwonych, Anna Twardosz, uzyskała 99,5 metra, co dało 34. miejsce. Co ciekawe, dopiero 40. pozycję zajęła liderka Pucharu Świata – Nika Prevc (82 m). Zwyciężyła Norweżka Eirin Maria Kvandal (125,5 m).

Wyniki kwalifikacji:

  1. Eirin Maria Kvandal (Norwegia) – 125,5 m
  2. Jacqueline Seifriedsberger (Austria) – 124,5 m
  3. Josephine Pagnier (Francja) – 123 m

Miejsca Polek:

34. Anna Twardosz (99,5 m)

39. Pola Bełtowska (96,5 m)

41. Nicole Konderla (85 m)

Jutrzejszy konkurs indywidualny zaplanowany jest na godzinę 9:00. Poprzedzony zostanie godzinę wcześniej serią próbną.