Za nami kolejny dzień rozgrywanych w Osijeku Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym. Dziś jedną z konkurencji był karabin 3 postawy TRIO, w którym fantastycznie spisały się Biało-Czerwone, zdobywając brązowe medale.

 

Brąz karabiniarek

W stawce drużyn walczących w konkurencji karabin 3 postawy TRIO znalazły się Biało-Czerwone. Polki w składzie: Aleksandra Pietruk, Natalia Kochańska i Julia Piotrowska rozpoczęły zmagania od 6 miejsca w pierwszej części kwalifikacji (1312-63x). W drugim etapie poprawiły swój rezultat (1317-60x) i z trzeciego miejsca awansowały do meczu o brązowy medal. W starciu na miarę najniższego stopnia podium nasze reprezentantki zmierzyły się z Serbkami (Teodorą Vukojevic, Sanją Vukasinovic, Andreą Arsovic). Pierwsze punkty na swoim koncie zapisały rywalki, które wyszły na prowadzenie 2:0, jednak polskie strzelczynie szybko doprowadziły do remisu. Pojedynek był niezwykle wyrównany, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich strzałów. Lepsze okazały się Ola, Natalia i Julia – po zwycięstwie 16:14 zdobyły brązowe medale Mistrzostw Europy! Dla polskiej ekipy jest to kolejny krążek rozgrywanej w Chorwacji imprezy.

 

Klaudia Breś oraz polski duet tuż za podium

Docenić należy również środowe występy Biało-Czerwonych. Klaudia Breś była czwarta w konkurencji pistolet sportowy kobiet. Natomiast Julia Piotrowska i Maciej Ogórek uplasowali się na tej samej lokacie w konkurencji karabin 3 postawy duet.