Polscy strzelcy toczą rywalizację na wielu frontach. Niedawno zakończyły się Mistrzostwa Europy w Lonato, trwają czempionat Starego Kontynentu w Osijeku i Puchar Świata w Monachium. Równolegle do tych imprez Biało-Czerwoni startują na Mistrzostwach Europy w parastrzelectwie, które są rozgrywane w Grenadzie (Hiszpania). W tej ostatniej imprezie polska reprezentacja wywalczyła dziś kilka medali, w tym dwa złote!

Szymon Sowiński Mistrzem Europy!

Rewelacyjnie dla Szymona Sowińskiego ułożyły się zmagania w konkurencji pistoletu sportowego podczas parastrzeleckich Mistrzostw Europy w Grenadzie. Reprezentant Polski rozpoczął je od 5 wyniku kwalifikacji (561-12x) i awansu do finału. W kluczowym starciu Sowiński nie miał sobie równych i z rezultatem 25 punktów został Mistrzem Europy! Srebro wywalczył Oleksi Denysiuk (Ukraina), zaś na najniższym stopniu podium stanął Zivko Papaz (Serbia). W ścisłej czołówce znalazł się także drugi z Biało-Czerwonych – Kacper Pierzyński, który po 8 miejscu w kwalifikacjach (557-12x), powtórzył ten rezultat w finale i został ósmym strzelcem Europy. Na 19 lokacie znalazł się Maciej Burzyński (526-8x). Ponadto Polacy zostali Wicemistrzami Europy w drużynie!

Barbara Moskal najlepsza na Starym Kontynencie!

Również Barbara Moskal startująca w konkurencji karabin pneumatyczny leżąc osób z dysfunkcją wzroku wspięła się dziś na wyżyny. Polka co prawda rozpoczęła spokojnie, od 6. lokaty w kwalifikacjach (609.9), jednak w finale nie miała sobie równych. Wynik 245.1 sprawił, że Basia została Mistrzynią Europy, a nad drugim Franem Skracicem (Chorwacja) miała przewagę aż 4.6 oczek. W finale wystąpił także Grzegorz Kłos. Reprezentant Polski w kwalifikacjach był trzeci (613.7), jednak w decydujących strzałach musiał uznać wyższość rywali i zakończył zawody na 8. miejscu (111.6). Na 15. pozycji znalazła się Katarzyna Orzechowska (592.9). Biało-Czerwoni zostali również drużynowymi Wicemistrzami Europy!

Tym samym w niedzielę na hiszpańskich strzelnicach polska ekipa wywalczyła 4 medale: dwa złote i dwa srebrne. Kolejne emocje już jutro, bowiem na starcie staną m.in. Emilia Babska i Marek Dobrowolski.