Kibice polskiego strzelectwa po raz kolejny mają powody do radości. Podczas rozgrywanego w Katarze Grand Prix rewelacyjnie spisał się Tomasz Pasierbski, który stanął na drugim stopniu podium.

Walka do ostatniego strzału i srebro Pasierbskiego

Startujący w konkurencji trapu zawodnik WKS Śląsk Wrocław już w kwalifikacjach zasygnalizował, że będzie walczył o najwyższe cele. W tej części zmagań reprezentant Polski zdobył 122 punkty, co sprawiło, że był w ścisłej czołówce. Ten sam wynik uzyskał również Ewen Ross (Wielka Brytania). Tym samym o ostatecznej kolejności pierwszego etapu musiała zadecydować dogrywka. W niej lepszy okazał się Pasierbski (8:5), co dało mu czwarte miejsce i awans do medalowej rozgrywki. W finale Biało-Czerwony spisał się rewelacyjnie. Raz po raz trafiał w kolejne rzutki by do ostatniego strzału walczyć o wygraną. Ostatecznie nasz reprezentant uzyskał 37 oczek i w pięknym stylu zdobył srebrny medal katarskiego Grand Prix. Podkreślić należy też fakt, że do zwycięstwa w całych zawodach zabrakło zaledwie jednego trafienia. Złoto wywalczył Nathan Hales (Wielka Brytania), zaś brąz wspomniany wcześniej Even Ross.