Katarzyna Kawa w sobotę odpadła w eliminacjach do turnieju WTA 250 w Austin. Polka dobrze rozpoczęła za to zmagania w deblu, w którym gra w parze z Holenderką Bibiane Schoofs. Tenisistki awansowały dziś do ćwierćfinału.

Kawa i Schoofs trafiły na rywalki z USA, a dokładniej Catherine Harrison i Sabrinę Santamarię i nie był to łatwy pojedynek. W pierwszym secie polsko-holenderska para przełamała rywalki w trzecim gemie, ale Harrison i Santamaria dość szybko odrobiły stratę. Wydawało się, że wygrany 9 gem przy serwisie Amerykanek i prowadzenie 5:4 przesądzi o wyniku pierwszej partii. Nic z tego. Kawa i Schoofs zanotowały fatalną końcówkę, przegrywając 3 ostatnie gemy.

Początek drugiego seta wyglądał podobnie, ponieważ znów przełamanie na korzyść Polki i Holenderki przyszło w 3 gemie. Tym razem jednak Kasia i Bibiane pilnowały swojej przewagi, pewnie wygrywając gemy serwisowe. Była szansa by “polski” debel wygrał partię już 6:3, jednak Amerykanki wybroniły swoje podanie. To niewiele zmieniło, ponieważ już chwilę później Kawa i Schoofs zapisały seta na swoje konto, doprowadzając do wyrównania w meczu.

Super tie-break stał pod znakiem wielu przełamań. Obie pary więcej punktów zdobyły przy serwisie rywalek. Natomiast kluczowym momentem było zdobycie 4 punktów z rzędu od stanu 3:3 przez Polkę i Holnderkę. Debel Kawa/Schoofs nie roztrwonił tej przewagi i awansował do ćwierćfinału.

1/8 finału WTA 250 w Austin (USA):
Katarzyna Kawa/Bibiane Schoofs – Catherine Harrison/Sabrina Santamaria 5:7, 6:4, 10:6

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!