Polscy floreciści i florecistki rywalizowali w szermierczym Pucharze Świata w Hongkongu. Do turnieju głównego awansowała szóstka naszych zawodników. Najlepiej spisała się Julia Walczyk-Klimaszyk, która dotarła do 1/8 zawodów.

Podczas rywalizacji indywidualnej we florecie kobiet do drabinki głównej awansowały cztery Polki: Julia Walczyk-Klimaszyk, Aleksandra Jeglińska, Hanna Łyczbińska i Martyna Synoradzka. Natomiast w rywalizacji mężczyzn na planszach oglądaliśmy dwójkę Polaków: Adama Jakubowskiego i Leszka Rajskiego.

Najlepiej z naszych reprezentantów spisała się liderka naszej kadry – Julia Walczyk-Klimaszyk, która zakończyła zmagania na 1/8 zawodów. Polka w pierwszej rundzie wygrała 15:9 z Koreanką Kiyeun Kim. W 1/16 pokonała natomiast 15:14 Japonkę  Ayano Iimurę. Pogromczynią naszej zawodniczki była świetna Włoszka Arianna Errigo, która awansowała do najlepszej czwórki zawodów i zapewniła sobie medal Pucharu Świata w Hongkongu. Martyna Synoradzka w pierwszej rundzie pokonała Węgierkę Katę Kondricz 15:14, a następnie uległa Włoszce Alice Volpi. Natomiast Leszek Rajski w pierwszej rundzie okazał się lepszy od Brazylijczyka Guilherme Toldo, a później odpadł z Amerykaninem Alexanderem Massialasem.

Pozostali nasi reprezentanci nie wygrali dzisiejszych walk i odpadli w pierwszej rundzie. Przypomnijmy, że na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu zobaczymy Polaków w rywalizacji indywidualnej, jak również drużynowej w obu płciach. Obecne zawody mają budować formę na najważniejszą imprezę czterolecia. Jutro panowie i panie będą walczyć w zmaganiach drużynowych, gdzie nasza kadra będzie liczyła na zdobycie kolejnych cennych punktów i awans w rankingu światowym w celu lepszego rozstawienia w Paryżu.

Podczas jutrzejszych zmagań drużynowych Polki będą rozstawione z numerem 8 i rozpoczną zmagania od 1/8 zawodów gdzie zmierzą się z reprezentacją Węgier, natomiast nasi floreciści będą rozstawieni z numerem 10 i również przystąpią do rywalizacji od 1/8 rywalizując z kadrą Egiptu.

Wyniki rywalizacji Polaków podczas Pucharu Świata w Hongkongu:

Kobiety:

Julia Walczyk-Klimaszyk – Arianna Errigo (Włochy) 8:15 – 1/8 zawodów 

Martyna Synoradzka – Alice Volpi (Włochy) 4:15 – 1/16 zawodów

Aleksandra Jeglińska – Sera Azuma (Japonia) 8:15 – 1/32 zawodów

Hanna Łyczbińska – Ya Lei Janelle Leung (Hongkong) 10:15 – 1/32 zawodów

Mężczyźni: 

Leszek Rajski – Alexander Massialas (USA) 10:15 – 1/16 zawodów

Adam Jakubowski – Guillaume Bianchi (Włochy) 6:15 – 1/32 zawodów