Martyna Swatowska-Wenglarczyk stanęła na trzecim stopniu podium w zawodach Pucharu Świata szpadzistek w Nankinie. To pierwszy taki sukces Polki w karierze!

W turnieju głównym łącznie reprezentowało nas aż siedem zawodniczek. Martyna Swatowska-Wenglarczyk w drodze po medal pokonała Estonkę Kristinę Kuusk (10-9), reprezentantkę Hongkongu Man Wai Vivian Kong (15-14), następnie wygrała z inną zawodniczką z Estonii – Eriką Kirpu (15-11). W ćwierćfinale Polka okazała się lepsza od Włoszki Rosselli Fiamingo (15-11). W półfinale z kolei musiała uznać wyższość jej rodaczki, Giulii Rizzi, przegrywając 10-15.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również Alicja Klasik. W pierwszej walce pokonała Włoszkę Marę Navarrię 10-9. Następnie pewnie wygrała z Węgierką Tamarą Gnam 15-8. W 1/8 finału okazała się natomiast lepsza od Kenijki Alexandry Ndolo (15-9). Wyższość swojej przeciwniczki musiała uznać dopiero na etapie ćwierćfinału, kiedy to uległa Koreance Serze Song 11-14. Druga z Polek ostatecznie została sklasyfikowana na 8. lokacie.

Na etapie 1/8 finału z dalszej rywalizacji odpadła Renata Knapik-Miazga, przegrywając z Włoszką Rossellą Fiamingo 12-13. Rundę wcześniej ze zmaganiami pożegnała się Kamila Pytka, natomiast swoje pierwsze walki przegrały Magdalena Pawłowska, Gloria Klughardt oraz Kinga Zgryźniak.

Wyniki:

  1. Giulia Rizzi (Włochy)
  2. Sera Song (Korea Południowa)
  3. Alberta Santuccio (Włochy)/Martyna Swatowska-Wenglarczyk

Miejsca pozostałych Polek:

8. Alicja Klasik

14. Renata Knapik-Miazga

27. Kamila Pytka

37. Gloria Klughardt

45. Kinga Zgryźniak

54. Magdalena Pawłowska

71. Ewa Trzebińska

78. Aleksandra Jarecka

125. Zofia Janelli

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot 50% do 500 zł bez obrotu. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!